Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wideo.  „Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie ma żadnego zagrożenia” – zapewnia NASA po nadaniu niepokojących komunikatów dźwiękowych

wideo. „Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie ma żadnego zagrożenia” – zapewnia NASA po nadaniu niepokojących komunikatów dźwiękowych

Podstawowy
Transmisja na żywo NASA została tymczasowo przerwana w nocy z 12 na 13 czerwca 2024 r., ponieważ nadała alarmującą wiadomość wskazującą, że na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej miał miejsce poważny wypadek dekompresyjny. Ten dźwięk pochodził w rzeczywistości z ćwiczeń symulacyjnych i został nadawany na niewłaściwym kanale.

Czy w nocy ze środy na czwartek dziewięciu członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie? Wyjaśnia, że ​​jest to powszechna obawa tysięcy internautów, którzy usłyszeli przerażającą wiadomość na kanale na żywo NASA Nomerama.

Na tle nieruchomego obrazu, zamiast tego, co zwykle rejestrują aparaty Poza stacjąGłosem specjalisty medycyny lotniczej radzi personelowi, aby „włożył dowódcę z powrotem do skafandra” i podał mu tlen, bo jego rokowania są „pewne”. Odpowiedzi rozmówcy są niesłyszalne, ale łatwo sobie wyobrazić, że nie dodają otuchy.

Ten katastrofalny scenariusz został szeroko rozpowszechniony w sieciach społecznościowych, aż do tego stopnia, że ​​zaniepokoił wojsko, które ma duże doświadczenie w tego typu symulacjach.

\ud83d\udea8Aktualizacja: Nagła sytuacja medyczna na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Na kanale YouTube ISS wyemitowano właśnie dziwny i niepokojący klip audio. Chirurg pokładowy SpaceX? (Wskazała, że ​​jedzie do MCC-X, ale utknęła w korku) Rozmawiała z kimś o przebraniu Komandora w skafander kosmiczny… pic.twitter.com/GUyR3iJHlY

– Wiadomości o obronie cywilnej Stanów Zjednoczonych (@CaptCoronado) 13 czerwca 2024 r

Osiem minut terroru

Przesłanie budzące strach przed najgorszym trwa osiem długich minut. Na statku krążącym 400 kilometrów nad naszymi głowami nie doszło jednak do żadnej katastrofy. W tweecie amerykańskiej agencji kosmicznej wyjaśniono: „Ten dźwięk został przypadkowo przekierowany z trwającej symulacji, podczas której członkowie załogi i zespoły naziemne ćwiczą różne scenariusze w przestrzeni kosmicznej i nie mają one związku z prawdziwą sytuacją awaryjną”.

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie ma sytuacji awaryjnej. Około 17:28 czasu CDT w transmisji na żywo NASA z symulowanego kanału audio na Ziemi wyemitowano dźwięk, wskazujący, że członek załogi doświadczał efektów związanych z dekompresją…

– Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (@Space_Station) 13 czerwca 2024 r

W momencie nadawania komunikatu wszyscy członkowie załogi odpoczywali, aby przygotować się do kosmicznego spaceru kosmicznego, który odbędzie się w piątek.

READ  Zapomnij o dyskach SSD, ta technologia może przechowywać dane przez 10 000 lat!