Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WIDEO: Młody rosyjski pilot wykonuje nazistowski salut na podium

Jego gest tylko go rozśmieszył. Zwycięzca tego weekendowego kartingu w Portugalii Artem Severokhin wyróżnił się na najwyższym stopniu podium wykonując nazistowski salut.

Świętując swoje zwycięstwo w kartingowych mistrzostwach Europy, młody rosyjski kierowca, mając zaledwie 15 lat, dwukrotnie uderzył się w serce podczas kolęd. W międzyczasie wygłosił ten krótki nazistowski salut, po czym wybuchnął śmiechem.

Jednak nie było się z czego śmiać. Jego gest, który wywołał u niego wiele reakcji na portalach społecznościowych, wcale nie rozśmieszył FIA.

Ten ostatni szybko zareagował i wszczął „natychmiastowe śledztwo w sprawie niedopuszczalnego zachowania” chłopca, który ma licencję na starty w barwach Włoch, podczas gdy rosyjscy piloci nie mogą latać pod ich banderą z powodu rosyjskiej wojny na Ukrainie.

„FIA wkrótce ogłosi wyniki, oprócz dodatkowych środków, które zostaną podjęte w tym zakresie” – powiedziała w komunikacie prasowym. Jego zespół również potraktował to bardzo poważnie.

Jeśli Artem Severiukhin przeprosi w filmie opublikowanym na Instagramie, odmawiając wykonania nazistowskiego salutu, jego umowa zostanie rozwiązana przez Ward Racing. „Ward Racing nie widzi perspektyw na dalszą współpracę z Artemem Severyukhinem i nadal będzie rozwiązywać jego kontrakt wyścigowy” – powiedział zespół w oświadczeniu. Co sprawia, że ​​głęboko żałuje swojego gestu.

READ  Pékin 2022: 24 dyrektorów stanu uczestniczenia w cérémonie d'ouverture malgré le bojkot dyplomacji