Monte Carlo: Novak Djokovic zwolniony po wejściu do wyścigu przez Alejandro Davidovich Fokina

Nie oczekuję, że będę w najlepszej formie. Zwłaszcza na początku tygodniaNovak Djokovic ostrzega, że ​​dla światowego numer jeden początek tygodnia zbiegnie się również z końcem, ponieważ przegrał we wtorek, gdy tylko wystartował do wyścigu, z Alejandro Davidoviciem Fokiną. Roland Garros w zeszłym roku jest znacznie lepszy od swojego przeciwnika Brilliant, ale trzyma się życia, niewątpliwie trochę zdenerwowany perspektywą podpisania najbardziej prestiżowego zwycięstwa w swojej karierze. Jego najlepszy poziom w rewanżu, zakończył się w trzech setach (6-3 , 6-7, 6-1) i prawie trzy godziny walki.

film o grze ja kalendarz i wyniki

To był drugi start Novaka Djokovica w tym sezonie. 47 dni po przegranej w Dubaju z Jerrym Veselym Serb, któremu odmówiono Australian Open w styczniu, a następnie dwóch tytułów US Master 1000 w marcu, grał z Davidoviciem Fokiną dopiero w swoim czwartym meczu w 2022 roku. Szybkość, Joker wyraźnie zapłacił za swoją niezdolność do konkurowania z przeciwnikiem, który tak wcześnie wierzył w swoje szanse.

ATP Monte Carlo

Alcaraz: „Mam nadzieję spotkać Djokovica w ćwierćfinale”

Wczoraj o 13:44

7 wygranych i 7 przegranych od 2015 roku

Trochę mu brakowało (lub nawet dużo) wszystkiego w Djokovic we wtorek w Monte Carlo. Zaczynając od podstaw jego gry, w szczególności zmierzając się z nim. Służył dwadzieścia razy i przyjął nie mniej niż dziewięć przerw. W wymianie nigdy nie czuliśmy się tak komfortowo. Wiele błędów. wątpliwe wybory. Pojawiał się także pożyczony w swoich podróżach. Krótko mówiąc, wersja, w której nie mielibyśmy wiele do zaoferowania podwójnemu zwycięzcy Rolanda-Garrosa, poza jednym: jego duchem walki. Starał się jak mógł i to właśnie ta duma nie pozwoliła mu ponieść znacznie większej porażki, wygrywając drugiego seta w decydującym meczu, po mocnym punkcie startowym.

Prowadząc 6-3, 3-0 Alejandro Davidovic Fokina szybko zorientował się, że Djokovic nie da mu tego meczu. I jeśli Hiszpan miał nierozerwalną przewagę, podczas gdy Djokovic posłał seta 5-4, to utknął w napiętej, jeśli nie dobrej jakości końcówce drugiej kwarty. Dwukrotnie przechodził do dwóch punktów od zwycięstwa (przy 6-5, a potem w decydującym meczu), nie wiedział, jak zlikwidować bestię. Jego wielką zaletą było wstawanie, a nie nurkowanie. Wręcz przeciwnie, to on złamał się na początku trzeciego seta, zanim odleciał na zawsze.

Monte Carlo nie jest już tak naprawdę udane dla Novaka Djokovica, który nie przekroczył tam ćwierćfinału od 2015 roku. Jego rekord od tego czasu? 14 meczów, 7 zwycięstw, 7 porażek. Knoll jest przyzwyczajony do rozpoczynania swoich wyczerpujących wiosennych kampanii w błocie i musiał w tym tygodniu skomponować jako bonus z bardzo szczególnym kontekstem dla niego w tym pełnym kropek sezonie. Jednak nie ma ognia. Roland Garros za półtora miesiąca. Jak długo powinno Ci zająć znalezienie podstawowego rytmu zawodów. Ale wtorek najwyraźniej nie był wspaniały.

Następnie bardzo krótkie okrążenie trafia do Novaka Djokovica w Monte Carlo.

kredyt: Getty Images