Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. Kałamarnica wysłana przez SpaceX dołączyła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

To niezwykła przesyłka właśnie otrzymana z kosmosu Francuski astronauta Thomas Pesquet i inni członkowie jego załogi. Wśród 3000 kilogramów wyposażenia naukowego SpaceX wysłanego na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: mała kałamarnica. Statek kosmiczny i jego ciekawscy pasażerowie wystartowali z Florydy w czwartek 3 czerwca i pomyślnie zadokowali do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sobotę rano.

Przeczytaj także: Wideo. Okiem Thomasa Pesqueta: jego dziesięć najpiękniejszych zdjęć Ziemi… z kosmosu

Te kalmary nie będą używane jako posiłek, ale będą przedmiotem badań naukowych. Doświadczenie powinno pozwolić na ocenę wpływu nieważkości na ich interakcje z bakteriami. Docelowo badania te powinny umożliwić lepszą ochronę zdrowia astronautów w kosmosie.

W kosmicznym locie towarzyszyli im inni towarzysze: niesporczaki, te malutkie zwierzęta o wielkości poniżej milimetra, zwane także „niedźwiedziami wodnymi”. Wiadomo, że niesporczaki są niezniszczalne i mogą żyć w nieprzyjaznym środowisku. Na przykład mogą wytrzymać ekstremalne temperatury, które mogą wynosić na przykład od -200 ° C do +300 ° C.

READ  Zagrożenia związane z kawą dla nauk o zdrowiu układu sercowo-naczyniowego – Tuxboard