Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przypadki według departamentów w Paryżu i Ile-de-France

Napisane przez Julie M, Alexander J. Obrazy MyB. Opublikowane 5 czerwca 2021 o 19:15, zaktualizowane 5 czerwca 2021 o 19:16.

We Francji epidemia kontynuuje powolną stagnację, a kraj stopniowo się rozpada. Od 19 maja 2021 r. godzina policyjna została przesunięta na 21:00, a amfiteatry, muzea, teatry i kina wreszcie ponownie otworzyły swoje drzwi po 7 miesiącach zamknięcia. Jednak władze ds. zdrowia nadal monitorują wskaźnik infekcji w każdej administracji. Kryterium określające, czy procedury powinny być zaostrzone, czy złagodzone. Aby ułatwić życie mieszkańcom Ile-de-France, przedstawiamy mapę wskaźnika infekcji według departamentów w regionie Ile-de-France oraz w Paryżu na sobotę 5 czerwca 2021 r., określoną na podstawie danych dostarczonych przez rząd.

w jaki sposób wskaźnik infekcji Każdy z Sekcje Z Ile-de-France ? Najgęściej zaludnionym regionem Francji jestIle de France Mocno uderzony przez pierwszą, a potem drugą falę COVID-19.

W czasie drugiej fazy łagodzenia powstrzymywania, było to: wirus Nadal osiąga zyski i pozostaje zagrożeniem pomimo podjętych wysiłków i przyjętych w ich wyniku środków ograniczających.

W rezultacie władze rządowe i służby zdrowia opierają się na bardzo szczegółowych kryteriach, aby określić zasięg wirusa w każdym z francuskich departamentów: Wskaźnik infekcji dla mieszkańców wszystkich grup wiekowych, a Zapadalność u osób starszych, najbardziej wrażliwi COVID-19.

To Środa 2 czerwca 2021 (dane standaryzowane), ta częstość występowania jest przeciętna 84,40 we Francji. Na Ile de France, sam ten wskaźnik przekracza limit ustalony przez rząd, osiągając 107,70.

Również, zdrowie publiczne Francja Ustala, że ​​to wskaźnik infekcji Liczba osób, które uzyskały wynik pozytywny w rozłożonym tygodniu (łącznie testy RT-PCR i antygenu) po raz pierwszy od ponad 60 dni, reprezentuje wielkość populacji. Wyraża się dla 100 000 osób Pozwala porównywać ze sobą regiony geograficzne.

Częstość występowania może się zmieniać w zależności od czynności przesiewowych i terminów zgłaszania wyników. Każda sekcja jest podzielona na kategorie według trzech kolorów: na czerwono sekcje z Wysoki wskaźnik infekcji, na pomarańczowo ci, którzy mają Średni wskaźnik infekcji, na zielono, sekcje z a niska częstość.

READ  Dlaczego głosy ludzi jedzących są tak niepokojące?

Wskaźnik zachorowalności (wszystkie grupy wiekowe łącznie) według departamentów, w tym Ile-de-France Sobota 5 czerwca 2021 :

duża korona:

Evelyn (78): 100,0

Val d’Oise (95): 134,0

Pora (91): 97,8

Sin i Marna (77): 99,5

Mała Korona i Paryż:

Val de Marne (94): 111,8

Sekwana-Saint-Denis (93): 121,8

Hauts-de-Seine (92): 97,8

Paryż (75): 103,0