Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według rządu dominikańskiego „nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti”

Rząd Republiki Dominikany, która dzieli wyspę Hispaniola z Haiti, potwierdził w niedzielę 18 lipca w oświadczeniu, że nie ma „Rozwiązanie dominikańskie” w “kontynent» na Haiti po Zamach na prezydenta Haiti Jovenel Moise.

«Ponawiamy nasz apel do społeczności międzynarodowej, aby w jak największym stopniu przyczyniała się do tworzenia atmosfery sprzyjającej dialogowi. Podobnie potwierdzamy, że nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti.Zgodnie z tekstem wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rząd wyrażaZaniepokojenie kryzysem, który dominuje w konstytucyjnych ramach (…) Sympatyzujemy z głosami wzywającymi do wielkiego narodowego dialogu z HaitiWedług komunikatu prasowego. “To ważny moment dla narodu haitańskiego (…) Demokratyczna zmiana rządu wymaga sprawiedliwego, wolnego i przejrzystego procesu wyborczego.»

Republika Dominikany ogłosiła we wtorek wznowienie eksportu na Haiti”.ze względów humanitarnychMniej więcej tydzień po zamknięciu granic z sąsiadem po zabójstwie prezydenta Haiti Jovenela Moise. Ta decyzja ma na celu zachowanie haitańskiego handlu”.na poziomach wymaganych do zmniejszenia prawdopodobieństwa ogólnego deficytu, który prowadziłby do niestabilności społecznej i przepływów migracyjnychWedług prezydencji republiki.

Dominikana zamknęła granicę z Haiti 7 lipca po kilku godzinach Morderstwo Jovenela Muse W jego domu uzbrojony komandos. Wzmocniła też swoją obecność wojskową na granicy, która jest obszarem”.w całkowitym spokoju“I”Całkowicie bezpieczny آمنWedług prezydenta Dominikany Luisa Abenadera. Transakcje dwunarodowe w prowincjach przygranicznych zostały zawieszone.

Dominikana i Haiti, które dzielą karaibską wyspę Hispaniola, mają wspólną granicę o długości około 380 kilometrów, przez którą przechodzi masowy napływ ludzi o nieuregulowanej sytuacji, głównie imigrantów haitańskich, szukających lepszych warunków życia.