Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według niemieckiego ministra obrony wymiana zdań między oficerami została już „przechwycona”.

Według niemieckiego ministra obrony wymiana zdań między oficerami została już „przechwycona”.

W sobotę 2 marca niemieckie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że tajna rozmowa Sił Powietrznych została przechwycona. Oświadczenie wydano po wycieku do mediów społecznościowych rzekomego nagrania funkcjonariuszy omawiających tajne materiały związane z wojną na Ukrainie. „Nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy w wersji nagranej lub pisemnej krążącej w mediach społecznościowych wprowadzono jakiekolwiek zmiany”.Rzecznik ministerstwa powiedział AFP. Wcześniej kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie „niebezpieczny” Ucieczka z wojska. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Naciski na ludzi Zachodu ponownie wywarł Wołodymyr Zełenski. W sobotę prezydent Ukrainy ponowił apel do swoich zachodnich sojuszników o wyposażenie Kijowa w większą liczbę systemów obrony powietrznej po rosyjskich atakach, w wyniku których zginęło kilka osób. Musimy wzmocnić ukraińską tarczę powietrzną, aby lepiej chronić nasz naród przed rosyjskim terroryzmem”.O tym poinformowała głowa państwa ukraińskiego na portalach społecznościowych.

W atakach rosyjskich dronów zginęło co najmniej siedem osób. Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że w nocy w atakach na portowe miasto Odessa nad Morzem Czarnym zginęło pięć osób, w tym dziecko, a w ciągu nocy zniszczono dziewięciopiętrowy budynek. Tymczasem według władz regionalnych w zamachach bombowych zginął 76-letni mężczyzna w obwodzie charkowskim w pobliżu granicy z Rosją oraz kolejna osoba w obwodzie chersońskim.

Tysiące osób wzięło udział w pogrzebie Aleksieja Nawalnego w Moskwie. Zwolennicy głównego przeciwnika Władimira Putina, który zmarł 16 lutego w więzieniu, licznie wiwatowali kwiatami, niektórzy ze łzami w oczach. „Nie dla wojny!”, „Nie zapomnimy o Tobie!” Lub „Nie wybaczymy!”. W piątek policjanci udali się do… „Co najmniej 67 aresztowań w szesnastu miastach”Według wyspecjalizowanej organizacji pozarządowej OVD-Info, sześć z nich znajduje się w stolicy Rosji.