Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według MSW przechodzi 63 700 demonstrantów antyzdrowotnych, a mobilizacja się zmniejszyła

20:00: 63 700 protestujących przeciwko zdrowiu w najbliższą sobotę, w tym 7200 w Paryżu, według informacji wewnętrznych

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 63 700 osób demonstrowało w sobotę na ulicach kilku miast we Francji w proteście przeciwko karcie zdrowia. 7200 zostało zbombardowanych na chodniku w Paryżu.

Ogólna mobilizacja znowu spada: w ubiegłą sobotę było ich 80 000 do zademonstrowania.

19:00: W wielu miastach zmniejsza się liczba pozwoleń antyzdrowotnych

W Marsylii około 800 protestujących, według prefektury, przemaszerowało przez centrum miasta ze starego portu. To najniższy wskaźnik uczestnictwa w tych demonstracjach przeciwko paszportowi zdrowia w Marsylii od pierwszego epizodu tego ruchu 17 lipca. Tydzień temu protestowało jeszcze 1500 osób, w porównaniu z 6000 w sierpniu.

Mobilizacja zmniejszyła się również w Nantes (1100) i Rennes (650). W Bordeaux ponad tysiąc osób demonstrowało, według policji – przeciwko prawie 3000 na początku miesiąca – za gigantycznym sztandarem „Wolność, prawda, suwerenność”. Według danych dostarczonych przez prowincje, 2000 osób demonstrowało w Montpellier, 1200 w Strasburgu, 1000 w Lyonie, 950 w Metz, 900 w Lille (w porównaniu do 2100 w zeszłym tygodniu) i 650 w Nancy. W Reims liczba demonstrantów w prowincji osiągnęła 650. według niebieski FrancjaNa czele procesji stanął piosenkarz Francis Lallan.

18:53: w Irlandii kończy się obowiązkowa kwarantanna dla turystów

Irlandia zakończyła obowiązkową dwutygodniową kwarantannę nałożoną od marca na odwiedzających wjeżdżających do kraju w sobotę. Minister zdrowia Irlandii Stephen Donnelly powiedział w oświadczeniu, że „wycofuje się od dzisiaj wszystkie kraje pozostające na oficjalnej liście krajów”, których obywatele po przybyciu do Irlandii zostali poddani 14-dniowej kwarantannie hotelowej. Oprócz obywateli krajów wskazanych przez rząd irlandzki, kwarantannie poddani zostali również podróżni, którzy nie mogli wykazać ujemnego wyniku testu PCR na Covid-19.

18:06: Protestujący gromadzą się przed domem burmistrza Nicei Christiana Estrosi

W Nicei kilkaset osób zebrało się przed domem burmistrza miasta Christiana Estrosiego, na uboczu korytarzowej demonstracji przeciwko zdrowiu, naszych kolegów z piękny poranek. Protestujący skandowali „Estro Colabo” i „Estro Toto de Macron”. Policja interweniowała i użyła gazu łzawiącego, aby zatrzymać osoby, które chciały wejść do domu radnego miejskiego. Demonstracja wybuchła około piątej wieczorem.

Burmistrz Nicei odpowiedział na Twitterze, potępiając „niewypowiedziane” zachowanie. Pisze, że to „demonstruje brutalność tych, którzy twierdzą, że bronią słusznej sprawy”.

READ  Mubasher - napięcia izraelsko-palestyńskie: Międzynarodowy Trybunał Karny jest zaniepokojony popełnianymi „zbrodniami”

17.45: W Dijon anty-zezwolenie postanowiło opróżnić bankomat banku
Według doniesień, na krótko przed rozpoczęciem sobotniej parady ulicami Dijon (Cote d’Or) niektórzy przeciwnicy kart zdrowia postanowili około godziny 14.00 opróżnić bankomat banku. dobro publiczne. Mieli nadzieję, że nie będzie więcej biletów.

17:35: W Epinal handlowcy napotykają blokadę przepustek

Według doniesień o godzinie 14 przed hrabstwem Vosges w Epinal duża delegacja kupców i wybranych urzędników udała się na spotkanie z protestującymi przeciwko zdrowiu. poranny pułk. Otrzymali kwiaty i wyjaśnili swoje oburzenie. Pogoda była trochę napięta, zanim się uspokoiła. Około 14:45 protestujący nadal byli przed okręgiem, otoczeni przez kilku funkcjonariuszy policji.

13h55: Możesz dezaktywować kod QR kodu dostępu, jeśli jest sfałszowany

Od piątku można teraz dezaktywować kod QR karty zdrowia, jeśli został sfałszowany. W tym celu należy poinformować aplikację Tous Anti-Covid telefonicznie pod numerem 0800 08 71 48 lub e-mailem na adres [email protected]

„Twoja karta zostanie wtedy dezaktywowana i wydane zostanie nowe świadectwo szczepienia lub świadectwo badania” – powiedziała na Twitterze. Więcej informacji w naszym artykule.

13:33: We Włoszech obowiązkowy powrót do Urzędu Administracji Publicznej

W sobotę ich minister, komentując oficjalny dekret opublikowany dzień wcześniej, ostrzegł, że od 15 października do biura wróci 3,2 mln pracowników włoskiej administracji publicznej.

Niedawno włoski rząd podjął decyzję o rozpowszechnieniu od 15 października zgodności paszportu zdrowotnego w miejscu pracy, który będzie wymagany zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Cel tej procedury: jak największe zwiększenie liczby szczepień przed wystąpieniem przeziębienia, co może prowadzić do ponownego pojawienia się infekcji.

12.51: Rada Naukowa rekomenduje bezpłatne egzaminy dla dzieci

Chociaż testy komfortu będą płatne od 15 października, Rada Naukowa chce, aby urządzenia do badań przesiewowych Covid-19 pozostały bezpłatne dla osób poniżej 16 roku życia. W opinii opublikowanej w połowie września i opublikowanej w piątek fundacja uważa, że ​​ważne jest, aby dzieci i młodzież łatwo poddały się testom, ponieważ większość (poniżej 12 roku życia) nadal nie może otrzymać szczepionki.

11:44: Indie eksportują 8 milionów szczepionek w październiku

Indie wyeksportują do końca października osiem milionów dawek szczepionki, po zniesieniu zakazu wysyłania dawek za granicę. Większość szczepionek trafi do krajów regionu Azji i Pacyfiku, ponieważ kraje te starają się przeciwdziałać rosnącym wpływom Chin.

READ  Nieskażona broń Swift… przełom dla armii rosyjskiej w drugim mieście na Ukrainie…

Premier Narendra Modi obiecał to na szczycie z przywódcami Stanów Zjednoczonych, Japonii i Australii – „kwartetem” Pacyfiku – w piątek w Waszyngtonie.

10:55: Danny Boone wypuszcza swój film „Netflikche” w odosobnieniu

Trasa z „Ch’tis” i „bohaterami” odosobnienia w centrum uwagi: W piątek Dany Boon uruchomił w Vitry-en-Artois „8 rue de l’hhuman”, komedię o tym okresie, która ujawnia nas dzięki naszemu potencjałowi w Hojności, która pojawi się 20 października na Netflix.

Chóralny film „8 rue de l’Humité” przedstawia mieszkańców paryskiego budynku przygniecionych bólem pierwszego uwięzienia, zaostrzających ich nerwicę, ale także pobudzających ich kreatywność, a ostatecznie ich człowieczeństwo. Fabuła toczy się między kudłatym biologiem opętanym pogonią za szczepionką (Evan Attal), pacjentem z termometrem wiecznym (Danny Boone), dziećmi, gąbkami z bólu rodziców, a nawet młodą parą (Tom Lieb i Alison Wheeler). ), którzy już nie mieszkają. Tylko za pośrednictwem sieci społecznościowych.

10:03: 60 milionów Amerykanów otrzymuje trzecią dawkę szczepionki

Około 60 milionów Amerykanów jest teraz uprawnionych do otrzymania trzeciej dawki szczepionki koronawirusowej firmy Pfizer sześć miesięcy po drugim wstrzyknięciu, powiedział w piątek Joe Biden pod koniec maratonu regulacyjnego, który ujawnił podziały w społeczności naukowej w tej sprawie.

Amerykańskie władze ds. zdrowia ostatecznie zaleciły tę dawkę przypominającą dla trzech kategorii populacji: osób w wieku powyżej 65 lat, w wieku 18-64 lat z czynnikami ryzyka rozwoju ciężkiej postaci choroby (cukrzyca, otyłość…), jak a także tych, którzy są bardzo narażeni na koronawirusa w kontekście swojej pracy lub miejsca życia.

9:41: Macron i Tedros w Lyonie w poniedziałek dla Globalnego Centrum Szkoleniowego WHO

Emmanuel Macron i szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ustanowią w poniedziałek w Lyonie globalne centrum szkoleniowe tej potężnej agencji ONZ, na pierwszej linii frontu w obliczu pandemii.

Wyposażona w najnowsze technologie edukacyjne, takie jak sztuczna inteligencja i rzeczywistość wirtualna oraz światowej klasy centrum symulacji sytuacji kryzysowych, Académie de Lyon ma na celu przeszkolenie milionów pracowników służby zdrowia na całym świecie. Struktura, która została uruchomiona w 2019 roku i która zaczęła oferować kursy online na wiosnę, ma być „standardową strukturą szkoleniową w zakresie zdrowia publicznego”, powiedział Emmanuel Macron Światowej Organizacji Zdrowia w maju, precyzując, że Francja zainwestuje ponad 120 milionów euro w On. Ona.

READ  Mubasher - Kijów jest oblężony: Śledź wieści o wojnie na Ukrainie

8:54: Ponowne otwarcie trybun na Kubie

W czwartek wieczorem z zaskoczeniem władze kubańskie ogłosiły „stopniowe” ponowne otwieranie następnego dnia restauracji i barów w dużej części kraju, a także usług prawnych i dokumentacyjnych, które zostały zamknięte od stycznia.

Ponowne otwarcie jest uzasadnione „pomyślną operacją szczepień”, jak podkreśliła minister handlu wewnętrznego Betsy Diaz, ale także potrzebą „ożywienia gospodarczego”, dodał gubernator Hawany Reinaldo García Zapata.

Jest to pierwszy krok, zanim Kuba ponownie otworzy swoje podwoje dla zagranicznych turystów, począwszy od 15 listopada.

7:25: Zastrzyk przeciwciał z trzecią dawką Pfizera po dwóch dawkach Coronavac

Trzecie wstrzyknięcie niemiecko-amerykańskiej szczepionki Pfizer-BioNTech po dwóch wstrzyknięciach chińskiej szczepionki Coronavac zwiększa poziom przeciwciał o 20, zgodnie ze wstępnymi wynikami badania w Urugwaju, gdzie 24% populacji otrzymało tę szczepionkę. .

6:50: Na sobotę zaplanowano nowe protesty antyzdrowotne

Przeciwnicy kart zdrowia mobilizują się dzisiaj, jedenasty z rzędu. W Paryżu specjalnie zaplanowano cztery procesje.

W ubiegłą sobotę tylko 80 000 demonstrantów, w tym 6100 w Paryżu, demonstrowało przy najniższej mobilizacji od początku ruchu 17 lipca.

6:48: Poziom śmierci „nigdy nie osiągnięty” w Gujanie

Francuski Biuletyn Epidemiologiczny Zdrowia Publicznego ostrzegł w piątek, że „Gujana nigdy nie odnotowała tylu zgonów i przyjęć na oddział intensywnej terapii” od początku epidemii. W ciągu ostatnich siedmiu dni „21 Gujańczyków uległo Covid-19, liczba, która nigdy nie została osiągnięta”, odnosząc się do ARS, poziomu zgonów i hospitalizacji, które przekraczają poziom, który wystąpił u szczytu pierwszej fali.

6:47: Liczba szpitali wciąż spada

Liczba pacjentów z Covid-19 w szpitalach we Francji nadal spadała w piątek. Według codziennej aktualizacji Francuskiej Agencji Zdrowia Publicznego liczba pacjentów w szpitalach wyniosła 8107, w porównaniu do około 9300 w poprzednim tygodniu i 11 000 na początku września.

Wśród tych pacjentów 1586 pacjentów było hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii przeznaczonych dla najcięższych przypadków, w porównaniu do 1950 w poprzednim tygodniu i około 2300 na początku września.

6:45 Witam wszystkich i witam w tej transmisji na żywo poświęconej wiadomościom o pandemii Covid-19 we Francji i na całym świecie.