Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według korespondenta gazety „La Croix” w Argentynie „Argentyńczycy głosowali na swojego kata”.

Według korespondenta gazety „La Croix” w Argentynie „Argentyńczycy głosowali na swojego kata”.

opublikowany


Czas trwania filmu:
4 minuty

Wybór Javiera Maili: Według Erica Domergue, korespondenta La Croix w Argentynie, „Argentyńczycy głosowali na swojego kata”.

Eric Domergue, korespondent La Croix w Argentynie, jest gościem France Info 19/20, aby odpowiedzieć na wybór Javiera Mileya na prezydenta kraju. – (Informacje o Francji)

Eric Domergue, korespondent gazety „La Croix” w Argentynie, jest gościem France Info 19/20, aby odpowiedzieć na wybór Javiera Mileya na prezydenta kraju.

Javier Miley został wybrany na prezydenta Argentyny większością ponad 55% głosów. Eric Domergue, reporter gazety Przechodzić W Argentynie, we Francji Info 19/20 gość dekoduje te wybory. „Mam wrażenie, że Argentyńczycy głosowali na swojego kata. Zobaczymy to w nadchodzących miesiącach„Uderzająca jest różnica głosów pomiędzy obydwoma kandydatami” – wyjaśnia.Różnica jest ogromna i znacznie większa, niż możemy sobie wyobrazić– ocenił dziennikarz.

Czterdzieści lat demokracji w Argentynie

Eric Domergue mówi, że jest bardzo zaniepokojony aspektami gospodarczymi i politycznymi. „Symboliczny czy nie, w dniu dojścia Javiera Mileya do władzy, czyli 10 grudnia, przypada 40. rocznica demokracji. On pamięta.