Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Katar twierdzi, że negocjatorzy „nigdy nie byli bliżej porozumienia” w sprawie uwolnienia zakładników w Gazie

Katar twierdzi, że negocjatorzy „nigdy nie byli bliżej porozumienia” w sprawie uwolnienia zakładników w Gazie

Czy zakładnicy przetrzymywani przez Hamas zostaną wkrótce uwolnieni? „Nigdy nie byliśmy bliżej porozumienia”.Poinformował o tym oficjalny rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kataru we wtorek, 21 listopada. Mediator w tej sprawie dodał, że negocjacje osiągnęły A „ostatni poziom”. „Jesteśmy blisko zawarcia porozumienia o rozejmie”.Ze swej strony przywódca Hamasu Ismail Haniyeh oświadczył w krótkiej wiadomości, którą zamieścił wcześniej wieczorem na swoim koncie w aplikacji Telegram. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby, zamieścił ostrzeżenie: „Jesteśmy pewni, że nigdy wcześniej nie byliśmy sobie tak blisko. Ale nadal jest wiele do zrobienia. Nic nie zostanie zrobione, dopóki wszystko się nie skończy. „. Śledź sytuację w naszej transmisji na żywo.

Według Światowej Organizacji Zdrowia zmarło dwoje wcześniaków, które trzeba było ewakuować. W niedzielę ma zostać ewakuowanych 33 niemowląt ze szpitala Al-Shifa z największego szpitala w Strefie Gazy.„Niestety (…) dwójka z tych wcześniaków zmarła tej nocy z powodu braku opieki”.Rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia ogłosił to podczas regularnej konferencji prasowej w Genewie. Dwadzieścia osiem innych osób przybyło w poniedziałek do Egiptu przez przejście graniczne w Rafah, jedyne wyjście z Gazy na zewnątrz, które nie jest kontrolowane przez Izrael.

Czerwony Krzyż nie uczestniczy w negocjacjach, ale gwarantuje bezpieczeństwo zakładnikom. Przewodnicząca Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Mirjana Spoljaric spotkała się w poniedziałkowy wieczór z przywódcami Kataru i przywódcą ruchu Hamasu z siedzibą w emiracie Zatoki Perskiej, aby omówić sposoby osiągnięcia porozumienia.„Postęp w kwestiach humanitarnych związanych z konfliktem zbrojnym w Izraelu i Gazie”. Choć Komitet Międzynarodowy potwierdził, że nie będzie brał udziału w tych rozmowach, nalegał, aby to zrobić „Zespoły mogą odwiedzać zakładników, aby zapewnić im bezpieczeństwo, podać im leki i aby zakładnicy mogli komunikować się z rodzinami”..

Premier Izraela spotyka się z rodzinami zakładników. „Odzyskanie zakładników to święta i wzniosła misja, której jestem oddany”.O tym spotkaniu poinformował Benjamin Netanjahu na portalu społecznościowym X, nie uchylając zasłony od rozmów. „Nie zaprzestaniemy walk, dopóki nie sprowadzimy naszych zakładników do domu, nie zniszczymy Hamasu i nie upewnimy się, że nie ma już żadnych zagrożeń ze strony Gazy”.on dodał.

READ  Rosjanie obiecują „silną i bolesną” reakcję na sankcje USA

Władimir Putin na wirtualnym szczycie krajów wschodzących o wojnie. Prezydent Rosji ma wziąć udział w wirtualnym szczycie krajów BRICS (Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki) poświęconym „Konflikt izraelsko-palestyński” Kreml twierdzi, że w środku wojny w Gazie. Rosyjska prezydencja nie podała żadnych szczegółów na temat programu tego internetowego spotkania przywódców tego bloku krajów wschodzących, poszukujących globalnej równowagi w mniejszym stopniu skupionego na Ameryce.