Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według ECDC Hiszpania, Francja, Włochy i Polska należą do najbezpieczniejszych krajów do podróżowania

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ujawniło, że Hiszpania, Francja, Włochy i Polska należą do najbezpieczniejszych krajów UE do podróżowania ze względu na kilkutygodniowe niskie wskaźniki zachorowań.

Zgodnie z najnowszymi danymi zbieranymi co tydzień i publikowanymi przez ECDC, stwierdzono, że w większości regionów ww. krajów stwierdzono mniej niż 50 przypadków koronawirusa na 100 000 mieszkańców, a w ostatnich dwóch przypadkach wskaźnik pozytywnych testów wynosił mniej niż cztery procent. tygodni.

Dlatego wszystkie wymienione poniżej regiony są obecnie pomalowane na zielono:

  • Regiony Włoch: Apulia, Molise, Abruzja, Umbria, Sardynia, Piemont, Liguria, Lombardia, Friuli Wenecja Julijska
  • Regiony Francji: Bretania, Normandia, Haut-de-France, Grand Est, Bourgogne-Franche-Comte, Centre Val-de-Loire, Nowa Akwitania
  • Regiony Hiszpanii: Galicja, Asturia, Kastylia i Leon, Estremadura, Andaluzja, La Rioja, Nawarra, Murcja, Walencja
  • Regiony Polski: Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie, Małopolskie, Dolne Karpaty, Prowincja Świętokrzyska, Łódzkie


Oznacza to, że podróżni nie są już zniechęcani do podróżowania do lub z krajów, zwłaszcza obszarów wymienionych powyżej, ponieważ ryzyko zarażenia się infekcją jest stosunkowo niskie – donosi SchengenVisaInfo.com.

To dobra wiadomość dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy planują podróż w okresie jesienno-zimowym, ponieważ oznacza to, że po przyjeździe nie będą musieli przestrzegać zasad wjazdu. obszary.

Ponadto każdy podróżnik, który może wykazać, że został w pełni zaszczepiony przeciwko wirusowi lub wyzdrowiał, może podróżować do tych krajów bez konieczności przestrzegania zasad testowania i samoizolacji. Jednak w szczególnych przypadkach mogą nadal być zmuszeni do spełnienia innych wymagań, takich jak wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Z tego powodu, aby uniknąć dezinformacji i niedogodności, każdy powinien przed podróżą sprawdzić zasady wjazdu w kraju docelowym.

Jednym z głównych powodów umieszczenia na zielonej liście większości regionów Hiszpanii, Francji, Włoch i Polski jest sukces kampanii szczepień w tych krajach. Ponadto zasadniczą rolę w poprawie sytuacji epidemiologicznej odegrał obowiązek uzyskania karty zdrowia COVID-19 w celu wyjazdu w różne miejsca.

READ  Ichiro Oda w końcu ujawnia styl walki Shanksa!

Obecnie włoski Zielony Korytarz, rozszerzenie unijnej certyfikacji cyfrowej COVID-19, jest obowiązkowy dla wszystkich osób, w tym turystów, którzy chcą uzyskać dostęp do barów, kawiarni, restauracji, teatrów, muzeów, wydarzeń sportowych, parków rozrywki, konferencji i spotkań , pośród innych. Ponadto karta jest również obowiązkowa dla każdego, kto chce wziąć udział w którymkolwiek z transportu.

Podobnie wszystkie osoby zamierzające podróżować do Francji muszą posiadać ważny certyfikat cyfrowy UE COVID-19 lub inny równoważny certyfikat potwierdzający, że zostały zaszczepione, wyleczone lub przebadane z wynikiem negatywnym w ciągu ostatnich 48 godzin, ponieważ kraj wymaga od wszystkich kartę, dzięki której możesz uzyskać dostęp do większości miejsc i usług.