Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

We wszechświecie będzie około 40 miliardów miliardów czarnych dziur!

Tak naprawdę nie wiemy, jak daleko rozciąga się wszechświat w przestrzeni, ale wiemy, jak oszacować rozmiar tak zwanego widzialnego wszechświata. Zespół astrofizyków jest przekonany, że udało im się z powodzeniem wymodelować tempo formowania się gwiezdnych czarnych dziur, a tym samym liczbę takich obiektów, które powstały po Wielkim Wybuchu, które wciąż są obecne w widzialnym wszechświecie.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Czy czarna dziura może eksplodować? Aurelien Barrow odpowiada
Czarna dziura to ciało niebieskie, które trudno jest bezpośrednio obserwować. Jego siła pola grawitacyjnego jest tak intensywna, że ​​teoretycznie zapobiega ucieczce jakiejkolwiek formy materii lub promieniowania. Czy może wybuchnąć? Oto pytanie, które firma Futura-Sciences postawiła Aurélienowi Barrau, astrofizykowi specjalizującemu się w kosmologii i autorowi Multiples of the Universe.

ten Równania z teorii ogólna teoria względności Dr’Einstein Przyznam się do dość zróżnicowanego zoo kosmicznych rozwiązań, jeśli dopuścimy do braku miejsca symetryczny I z nietrywialnymi topologiami. W pierwszym przypadku możemy mieć wszechświat w rotacji lub w kształcie, który waha się na przykład między piłką a cygarem. W drugim przypadku Przestrzeń może się zawalić, słowami Jean-Pierre’a Lumeneta, i mają np. odpowiednik obręczy lub Dwunastościan Poincaré.

w przypadku rozerwać, geometria przestrzeni byłaby płaska i moglibyśmy uwierzyć, że ma nieskończone rozmiary, jak samolot, a jednak mylilibyśmy się. Wszystkie te rozważania mają tylko przypominać, że nawet jeśli analizy danych z satelity Planck dotyczą… promieniowanie kosmiczne ten wielka eksplozja Zamiast tego wolisz istnienie Przy płaskiej geometrii, a więc być może nieskończonej objętości w przestrzeni, wciąż nie jesteśmy pewni tego pytania, a tym bardziej kształtu i topologii przestrzeni (jej skończony charakter lub brak warunków pogodowych również jest obecnie przedmiotem spekulacji, gdyż przykład tych z Roger Penrose Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki w periodyku naukowca).

Nadal jednak możemy mówić o koncepcji widzialnego wszechświata, czyli wszystkich obszarów kosmosu, z których promienie świetlne mogły do ​​nas dotrzeć od czasu ich narodzin, czyli sprzed około 13,8 miliarda lat. Warto zauważyć, że zachowanie tych promieni, które mogą służyć jako kosmiczna sonda do testowania różnych modeli wszechświata, zostało ostatnio dokładnie zbadane przez członków współpracy. RayGal.

READ  Strach w NASA: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest obracana z powodu usterki w nowym rosyjskim module

Fascynująca podróż przez widzialny wszechświat od Ziemi do ostatniej sprytnej kuli, z której dziś docierają do nas najstarsze fotony we wszechświecie. Wszystkie odległości muszą być zmierzone, a obiekty sfotografowane jak najdokładniej. © DigitalUniverse, Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej/Youtube. Muzyka: Suki Cirullo

Obserwowalny wszechświat o średnicy 90 miliardów lat świetlnych

O współczesnym obserwowalnym wszechświecie, którego właściwości nie są tak naprawdę omawiane i tak naprawdę nie zależą od badanego modelu kosmologicznego, możemy uzyskać wyobrażenie dzięki słynnemu filmowi, znany wszechświatDostępne na kanale youtube Z’Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej.

Wróćmy do komentarzy, które Futura faktycznie zrobiła w związku z tym filmem lata temu. Podróż do widzialnego wszechświata zaczyna się tutaj o godz dach Ze świata, czyli Tybetu, to zabierz nas na drugą stronę Układ Słoneczny Aby pokazać nam pozycję orbitale planety względem droga Mleczna. Następnie wychodzimy poza pole falowe radio Narodziła się ludzkość z pierwszej dekady ubiegłego wieku, której front ma około 100. długości lata świetlne Przeciąć cienki dysk galaktyki spiralnej, która jest naszą Drogą Mleczną.

Podróż trwa dalej przez mapę galaktyk i kwazary Uzyskane z dużymi odczytami, takimi jak Cyfrowy przegląd nieba Sloana (SDSS) ewentualnie dołącz do ostatniej domeny Definicja Znajduje się dziś ponad 46 miliardów lat świetlnych od Ziemi. Odpowiada regionom, z których odleciał 13,8 miliarda lat temu Fotony ten promieniowanie kosmiczne. Wracamy wtedy na Ziemię z dziwnym wrażeniem metafizycznego zawrotu głowy związanego z uświadomieniem sobie ogromu skali kosmosu, w którym od tysięcy lat odkryto ludzkość, gdzieś pomiędzy wszystkim a niczym, niesionym Problemy po jeździe Wielki Wybuch żyje.

Dokładna zawartość tego widzialnego wszechświata, liczba galaktyk igwiazdy, Z protony ? Mamy pośrednie metody szacowania tych liczb i dzisiaj mamy zbiórastrofizycy Prowadzony przez członków International School of Advanced Studies (w języku włoskim, Międzynarodowa Szkoła Studiów Zaawansowanych lub SISSA), słynny włoski uniwersytet z Triestu, opublikował niedawno artykuł oceniający liczbę czarnych dziur pochodzenia gwiezdnego w obserwowalnym wszechświecie.

READ  Francja jest w stanie wyjątkowym – wyzwolenie

Aby być precyzyjnym, promień obserwowalnego wszechświata wynosi około 45 miliardów lat świetlnych, a nie 13,8, jak można by sądzić naiwnie. W rzeczywistości, odkąd Wielki Wybuch, którego nie znamy, zaczyna się wraz z prawdziwymi narodzinami czasu, przestrzeń się rozszerza i nie ma ograniczeń apriorycznie jego prędkość. Wszelkie obliczenia wykonane z uwzględnieniem tej ekspansji, regiony, z których fotony promieniowania kopalnego wylatywały przez 13,8 miliarda lat, znajdują się obecnie na około 45 miliardach lat świetlnych i są prawdopodobnie obecnie zajmowane przez galaktyki takie jak te w sąsiedztwie. z Drogi Mlecznej.

przez to wszystko Czas trwaniaPowstały gwiazdy, a niektóre były wystarczająco masywne, by zapaść się, co spowodowało pojawienie się czarnych dziur w galaktykach, a także w grupy kulkowe krążą wokół tych galaktyk. Istnieją również powody, by sądzić, że gromady kuliste byłyby miejscem Rzeczywiste reakcje łańcuchowe pobudzają powstawanie podwójnych czarnych dziur Coraz więcej, według nowego symulacja numeryczna Opisuje ewolucję grupowań z uwzględnieniem ogólnej teorii względności. To są czarne dziury pliki binarne Powstają również w galaktykach, ponieważ wiele gwiazd rodzi się w parach. tak czy siak, połączenie Zainterweniuje, aby dać więcej supermasywnych czarnych dziur jako odkryciafale grawitacyjne zrobione z połączenie i panna Udowodnili to.

Naukowcy z SISSA dokonali imponujących obliczeń. Według ich pracy około 1% zwykłej (barionowej) materii na świecie jest otoczone czarnymi dziurami o masie gwiazdowej. Ich wyniki zostały właśnie opublikowane w prestiżowym Czasopismo Astrofizyczne. Lumen Boco (SISSA) wyjaśnia wynik w tym filmie. © Międzynarodowa Szkoła Studiów Zaawansowanych

Wszystkie gwiezdne czarne dziury od początku Wielkiego Wybuchu

Udało nam się zamodelować ewolucję tempa powstawania gwiazd w galaktykach, a następnie ewolucję i liczbę tych gwiazd gwiezdne czarne dziury które będą stanowić. Zmiany te są również związane z rozwojem chemia Galaktyki z powodu synteza jądrowa Pierwiastki w masywnych gwiazdach, które rozpraszają się, by stać się supernowe. Zmienia to metaliczność galaktyk i gwiazd, czyli obfitość pierwiastków cięższych niżwodórW kategoriach astrofizyków. Jednak metaliczność wpływa na powstawanie i ewolucję gwiazd.

READ  Ta czarna dziura nie ma sobie równych wśród astronomów

W skrócie, jak opisano w poście na Czasopismo AstrofizyczneDo których można się swobodnie odwoływać arXivnaukowcy szacują, że około 1% protonów i neutrony Czarne dziury z Wielkiego Wybuchu można dziś znaleźć w obserwowalnym wszechświecie w postaci czarnych dziur pochodzenia gwiezdnego, nie większych niż kilkaset mas Słońca. Uzyskali również funkcję dystrybucji w galaktykach i gromadach kulistych liczby czarnych dziur pochodzenia gwiezdnego. Kolektyw Biorąc pod uwagę, że jest to dobrze wyjaśnione, angażując katalityczne formowanie czarnych dziur w gromadach kulistych, Szczególnie masywne czarne dziury o masie kilkudziesięciu mas Słońca, które zaskoczyły badaczy po odkryciu ich za pomocą Vigo i Ligo.

Wszystkie te gwiezdne czarne dziury są zbyt masywne, aby mogły zostać odparowane przez promieniowanie Hawkinga. Temperatura tego promieniowania w stosunku do omawianych bloków jest niższa niż temperatura promieniowania kopalnego, to gwiazdy Schłodź go, pochłaniając zamiast promieniować. Tak więc bilans gwiezdnych czarnych dziur w obserwowalnym wszechświecie obejmuje wszystkie czarne dziury gwiezdnego pochodzenia, które powstały i istniały od narodzin pierwszych gwiazd.

Naukowcy następnie wymyślili oszałamiającą liczbę 40 miliardów gwiezdnych czarnych dziur we wszechświecie, czyli 40 * 1018 gwiazdy.

Kończymy przypominając, że supermasywne czarne dziury Nie wzięto go pod uwagę, mimo że zawiera od miliona do kilku miliardów mas Słońca i występuje we wszystkich głównych galaktykach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wciąż nie wiadomo, jak narodziły się te olbrzymy, być może z zarazki wygląda jak pierwotne czarne dziury.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?