Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wczesne znaki ostrzegawcze

Istnieją cztery główne typy demencji, z których każdy objawia się w bardzo specyficzny sposób. sudok1 — stock.adobe.com

Nasza rada zdrowotna – We Francji żyje około 1,2 miliona osób z zaburzeniami poznawczymi, które zagrażają ich niezależności. Jak rozpoznaje się otępienie pierwotne? Odpowiedz z dwoma ekspertami.


Choroba Alzheimera i demencja: to wczesne objawy, na które należy uważać» To jeden z moich ulubionych artykułów Figaro. Zapraszamy do jej odkrycia lub przeczytania ponownie.


Babcia, która nigdy nie pamięta twojego imienia, nieskrępowany wujek, który podaje ci cztery fakty bez filtra, starszy sąsiad, który codziennie o tej samej porze kosi trawnik… życia osoby z demencją, czasem nawet jej nie podejrzewając. I nie bez powodu te zaburzenia neurokognitywne uderzają stosunkowo często. Według raportów, we Francji na chorobę Alzheimera cierpi obecnie ponad 1,2 miliona osób. Artykuł opublikowany w 2019 roku w specjalistycznym czasopiśmie. Mówiąc dokładniej, dotyczy to około jednej osoby w wieku powyżej 75 lat i prawie połowy niemłodzieży. Zaburzenia te, zamiast być na początku uciszane, tylko się pogarszały przez lata. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak wcześnie je wykryć, aby przygotować się na przyszłość.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Pozostało Ci 88% do odkrycia.

Czarny Piątek

-70% na subskrypcję cyfrową

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  Teleskop Hubble'a stoi w obliczu bezprecedensowego problemu po 31 latach w kosmosie