Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ważne doświadczenia w Polsce

Ważne doświadczenia w Polsce

Ludzie z Levis byli w stanie pomóc lub pomóc ludziom, którzy doświadczyli pełnego wpływu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Raymond Maillet, po powrocie z wyjazdu wolontariuszy do Polski, oraz kapral Elodie Lemieux, członek kanadyjskich sił zbrojnych obecnie rozmieszczony w tym kraju graniczącym z Ukrainą, podzielili się z magazynem swoim doświadczeniem.

Od 9 do 31 maja Raymond Maillett przebywał w Polsce, aby zaprezentować swój czas jako wolontariusz w Siobhans Trust, szkockiej fundacji pomagającej ukraińskim uchodźcom. W pierwszej części swojego pobytu mieszkaniec Saint-Nicolas najpierw pracował w kuchni dla zup założonej przez Siobhans Trust w Medyce, polskim mieście przy granicy polsko-ukraińskiej, które stało się jednym z najczęstszych przejść dla uciekających Ukraińców. wojna.

Jednak ze względu na pewne zdobycze ówczesnej Ukrainy, wielu ukraińskich uchodźców w Polsce zdecydowało się na powrót do domu podczas pobytu Raymonda Mailleta. W drugiej części swojej podróży pracował dla Siobhans Trust’s Meals on Wheels, która jeździła na spotkanie z ukraińskimi uchodźcami na terytorium Polski.

„To było bardzo wzbogacające doświadczenie i spełniło wszystkie moje oczekiwania. Siobhans Trust to bardzo profesjonalna organizacja, która jest w stanie obejść się bez grosza, jak zauważyłem po odwróceniu przepływów migracyjnych ze względu na stabilność frontów na Ukrainie. Duch koleżeństwa panował wśród wolontariuszy Siobhans i bardzo sobie pomagaliśmy, aby pomóc uchodźcom Ukraińcom” – powiedział Maillette.

Co więcej, Lévisien jest szczególnie dumny, że był w stanie, przez pewien czas, zmienić nastrój tych ludzi, którzy zostali rzuceni na drogę tymczasowego wygnania, czy to poprzez jedzenie dostarczane przez Siobhans Trust, czy prezenty dla dzieci, które miał. przyniósł swoje torby.

Spotkanie z uchodźcami było bardzo wzruszające. Podczas naszej wizyty pocieszyliśmy ich, oferując posiłek i grając muzykę. Uchodźcy cieszyli się na nasz widok i zadawali nam pytania, aby dowiedzieć się, skąd pochodzimy. Ale gdy zbliżyliśmy się do ich rzeczywistości, łzy napłynęły szybko, zwłaszcza, że ​​kobiety myślą o swoich bliskich, którzy pozostali na Ukrainie. Dlatego starałem się unikać rozwiązywania z nimi tych spraw” – tłumaczył Raymond Maillet, który wciąż ma nadzieję pomóc Ukraińcom, ale tym razem z własnego kraju.

READ  Pomoc dla Ukrainy: kraje Europy Wschodniej na pierwszej linii frontu

„robić różnicę”

Z kolei kapral Elodie Lemieux, członek Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF), od 16 kwietnia jest delegowany do polskiej grupy zadaniowej. Technik medyczny w CAF Center 24 Health Services w Trenton, Ontario, rola, która myli obowiązki pielęgniarki i ratownika medycznego w życiu cywilnym, młoda kobieta z Sector St David czuła, że ​​nie może przepuścić tej okazji, kiedy formowano grupę zadaniową w Polsce.

Zawsze interesowałem się kanadyjskimi siłami zbrojnymi i chciałem wstąpić do wojska, aby móc pomagać innym, zwłaszcza podczas misji humanitarnych. Kiedy Edmonton wystosował publiczne wezwanie do ochotników do tej humanitarnej misji w Polsce, podniosłem rękę, ponieważ to rozmieszczenie pozwoliłoby mi być na miejscu i pomagać Ukraińcom. Bardzo się ucieszyłem, że przełożeni przyjęli moje stanowisko w Polsce – wyjaśniła osoba, która pracuje w CAF od 2019 roku.

Z siedzibą w Warszawie, stolicy tego kraju, siła operacyjna w Polsce składa się z około 120 żołnierzy. Większość stanowią żołnierze piechoty kanadyjskiej Lekkiej Piechoty Księżniczki Patricii, ale grupa składa się również z około dwudziestu personelu medycznego CAF, siedmiu lingwistów, pięciu kapelanów i załogi.

Każdego dnia członkowie polskich zespołów zadaniowych wspierają cztery ośrodki recepcyjne pod Warszawą, bo tak nazywa się obozy uchodźców w Polsce, w których Polacy są Ukraińcami jako gośćmi. W ramach misji Élody Lemieux wspiera ratowników medycznych, pomaga uchodźcom, rozmawia z nimi i spędza czas z dziećmi, aby na chwilę uwolnić ich rodziców.

„Może wydawać się drobnostką, aby pomóc starszej osobie pójść do łazienki lub zagrać w piłkę z dziećmi, ale pomaga całej grupie. […] Czuję się tak szczęśliwy i uprzywilejowany, że tu jestem i mogę coś zmienić. „Z pewnością będzie to jeden z najważniejszych punktów mojej kariery wojskowej” – powiedział kapral Lemieux.

Poza osobistą satysfakcją, Elodie Lemieux i jej towarzysze z Task Force Poland mogą codziennie odkrywać to, co najlepsze w ludziach.

READ  Wybierz te 12 europejskich krajów, w których autostrada jest bezpłatna i zaoszczędź pieniądze!

„To zdumiewające, jak odporni są Ukraińcy. Mimo tego wszystkiego, przez co przeszli i stracili z powodu wojny, nadal żyją w ośrodkach dla uchodźców i chcą wrócić do domu. Poza tym, pomimo traumatycznych wydarzeń, dzieci nie mają stracili radość życia. Można też zobaczyć, jak hojni są Polacy. Na przykład pracownicy medyczni, podobnie jak lekarze, codziennie przychodzą na wolontariat do ośrodków recepcyjnych po dniu spędzonym w szpitalu lub klinice. To naprawdę imponujące „- podsumował żołnierz z Levis.