Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waszyngton bada nowe przypadki

Waszyngton bada nowe przypadki

Kilku urzędników amerykańskich zgłosiło nagły dyskomfort lub bóle głowy, podobne do tych, których doświadczyli pracownicy konsulatu USA na Kubie w latach 2016-2018.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Wybrani przedstawiciele Kongresu ogłosili w piątek 30 kwietnia, że ​​Waszyngton bada nowe przypadki tajemniczych ataków na urzędników USA na całym świecie.

„Wygląda na to, że tego rodzaju ataki na naszych współobywateli, którzy pracują dla rządu, są coraz częstsze”.Przewodniczący i wiceszef Senackiej Komisji Wywiadu we wspólnym oświadczeniu powiedział, pośrednio potwierdzając to, co ujawnił CNN (Po angielsku) O ponownym pojawieniu się tak zwanego „Syndromu Hawany”.

Według amerykańskiego kanału administracja bada w szczególności incydent, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku, kiedy urzędnik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu nagle poczuł się źle, spacerując po parku w pobliżu siedziby amerykańskiej administracji. W 2019 roku pracownica Białego Domu doświadczyła podobnej niedogodności podczas spaceru z psem na przedmieściach Waszyngtonu.

Według CNN, które nie podało swoich źródeł, te dwa incydenty są uważane za możliwy dźwiękowy atak, jaki dotknął personel konsulatu USA na Kubie w latach 2016-2018. Od swoich rodzin cierpieli wtedy na różne dolegliwości, w tym problemy z równowagą, zawroty głowy. , koordynację i ruch oczu, a także niepokój i drażliwość oraz to, na co cierpi. „Mgła poznawcza”.

Objawy te skłoniły Waszyngton do odwołania większości personelu dyplomatycznego z Kuby w 2017 roku. Według raportu Amerykańskiej Akademii Nauk, „Skierowana energia fal radiowych” Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna tych objawów.