Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Warszawa potwierdza, że ​​rakieta, która w 2022 r. zabiła dwóch cywilów w Polsce, była rakietą ukraińską

Warszawa potwierdza, że ​​rakieta, która w 2022 r. zabiła dwóch cywilów w Polsce, była rakietą ukraińską

Zdjęcie na okładce: Widok z lotu ptaka z 17 listopada 2022 r. na miejsce, w którym w ataku rakietowym zginęło dwóch mężczyzn we wsi w Polsce. Wojtek Radvanski, Damien Simonart/AFP

  • Zeszłej nocy na niebie Ukrainy zniszczono 34 drony szturmoweogłoszono w czwartek siły PowietrzneWedług którego siły rosyjskie wystrzeliły czterdzieści cztery.
  • MAEA nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa Zaporożskiej Elektrowni JądrowejOkupowane przez siły rosyjskie, według szacunków Greenpeace w A raport Które w czwartek zostaną przesłane rządom zachodnim. Według grupy proekologicznej organ ONZ, który ma na miejscu tylko czterech inspektorów, nie ma środków do wykonywania swojej misji i napotyka zbyt wiele ograniczeń.
  • Armia ukraińska poczyniła niewielkie postępy w pobliżu Bachmutu na wschodzie krajuInstytut Badań nad Wojną podaje w swojej codziennej aktualizacji. „Zdjęcia geolokalizowane opublikowane 26 września wskazują, że siły ukraińskie posunęły się w pobliżu Orekowa-Wasilijewki”.10 kilometrów na północny zachód od Bakhmut.
  • W czwartek wizytę w Kijowie rozpoczął Sébastien Lecornu, francuski minister sił zbrojnych. Ogłasza Ambasada Francji na Ukrainie. Jego wizyta rozpoczęła się chwilą refleksji przed Ścianą Bohaterów. Towarzyszą mu przedstawiciele około dwudziestu firm.
  • Rosja jest gotowa do negocjacji pod warunkiem uwzględnienia jej interesów i bezpieczeństwa i bez uprzedniego zawieszenia broniMinister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył w wywiad Przyznane TASS.
  • Iran będzie mógł sprzedawać Rosji drony i rakiety po wygaśnięciu ograniczeń balistycznych ONZ 18 października,według’Instytut Badań nad Wojną (ISO). Instytut Studiów Wojennych odnotowuje, że 19 września rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu złożył wizytę w Teheranie, aby omówić współpracę wojskową z Iranem.
  • „Nie potrzebujemy tej wojny zbożowej i Polska też nie”.Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba wyraził przekonanie, że kampania wyborcza u jego sąsiada i sojusznika podsyca dwustronne napięcia w tej kwestii. „Nie spowodowaliśmy tego kryzysu i jesteśmy w pełni zaangażowani w jego zakończenie”.I powiedział w A wywiad W czwartek Interfax Ukraina przyznała się do publikacji, szacując, że napięcia wynikają z wyborów, które odbyły się 15 października w Polsce.
READ  Według Kijowa, w zeszłym tygodniu terytorium Ukrainy zostało zbombardowane rosyjskimi bombami 1500 razy

Oglądaj naszą transmisję na żywo rozpoczynającą się w środę, 27 września, klikając ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

wywiad. „Rosyjska opozycja na uchodźstwie nie ma niekwestionowanego przywódcy”.

Odszyfrowanie. W Rosji demograficzna porażka Putina

chroniczny. „Bitwa dyplomatyczna przeciwko Rosji zainicjowana przez Wołodymyra Zełenskiego jest również pełna pułapek”.

platforma. „Nie zdradzajmy Ukrainy!” Nie zdradzajmy się! »

Odszyfrowanie. Azja Centralna zwiększa wymianę handlową z Rosją

realistyczny. W Kanadzie Justin Trudeau, po omyłkowym oddaniu hołdu byłemu żołnierzowi nazistowskiemu, złożył „najgłębsze przeprosiny”.

Odszyfrowanie. Amerykańskie czołgi Abrams, właśnie dostarczone na Ukrainę, to broń, która sama wojny nie wygra

Przygotowanie raportów. O ukraińskich żołnierzach szkolących się za granicą: „Powiedziałem im, trenerom NATO, że ich podręczniki nas nie dotyczą”.

weryfikacja. Czy kraje europejskie dokonały ekstradycji ukraińskich uchodźców w wieku bojowym?

dochodzenie. Kłamstwo w Rosji jest bronią masowego rażenia

karty. Mapy wojny na Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej w lutym 2022 roku