Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Warner Bros. przywrócony. Discovery uruchamia usługę przesyłania strumieniowego HBO Max o nazwie Max, aby przyciągnąć szerszą publiczność

Kiedy usługa przesyłania strumieniowego HBO Max zostanie ponownie uruchomiona jako Max we wtorek, Warner Bros. dowie się. Discovery Inc. To, czy połączenie uznanych przez krytyków dramatów z reality show, które niektórzy mogliby nazwać „winną przyjemnością”, pomoże przyciągnąć więcej subskrybentów, dopiero się okaże.

Max połączy wysokiej jakości programy scenariuszowe HBO, takie jak filmy Succession i Warner Bros., z treściami Discovery o jedzeniu, domu i stylu życia, w tym „Fixer Upper: Welcome Home”. osób anulujących ją co miesiąc, planuje również poszerzyć swoją kolekcję treści dla dzieci.

ogłoszono Warner Bros. Discovery ogłosiło planowane zmiany 12 kwietnia.

Firma medialna powstała z konsorcjum WarnerMedia i Discovery zakłada się w 2022 r., że dodanie treści Discovery zatrzyma widzów, którzy normalnie subskrybują HBO Max, aby obejrzeć sezon ich ulubionego serialu, a następnie anulują go po zakończeniu.

Ta formuła sprawdziła się w Discovery+ w Polsce i krajach skandynawskich.

JB Perrette, prezes Warner Bros., powiedział: Discoveries i General Manager, Global Streaming, wiemy, że na rynkach, na których współistnieje rozrywka oparta na scenariuszu i literatura faktu, ta propozycja po prostu działa. Zodiaku, prawda jest taka, że ​​wszyscy mamy grzeszne przyjemności.

Max będzie również starał się wykorzystać bogate korzyści firmy medialnej, z nadchodzącą serią o Harrym Potterze, prequelem Game of Thrones i inspirowanym DC Comics filmem The Penguin z Colinem Farrellem w roli głównej. Pani Perrett powiedziała, że ​​firma zastanawia się również, jak włączyć sport do propozycji transmisji.

W wynikach pierwszego kwartału opublikowanych na początku tego miesiąca Warner Bros. powiedział: Discovery Jednostka zajmująca się transmisją strumieniową, która obejmuje usługi HBO Max i Discovery+, odnotowała skorygowany zysk przed opodatkowaniem w wysokości 50 mln USD, w porównaniu do straty w wysokości 227 mln USD rok wcześniej. Zyskała 1,6 miliona subskrybentów.

READ  Meghan Markle: Te cztery słowa zostały wypowiedziane do księcia Harry'ego podczas nabożeństwa jubileuszowego

„Amerykański biznes nadawczy nie jest już krwotokiem” – powiedział dyrektor generalny David Zaslav podczas telekonferencji po ogłoszeniu zysków.

To znaczące osiągnięcie dla oddziału, który tracił pieniądze, starając się zdobyć abonentów i zdobyć przyczółek w cyfrowej przyszłości branży. Jednak pan Zaslav powiedział, że częstotliwość tętnienia HBO Max jest nie do zaakceptowania. Według firmy analitycznej Antenna około 6,5% abonentów HBO Max zrezygnowało z usługi w kwietniu, co stanowi dwa razy większy spadek niż w przypadku rywala Netflix Inc.

Discovery+ pozostanie samodzielną platformą, ale jego najpopularniejsze oferty będą również dostępne na Max.

Max ma trzy poziomy: wersję z reklamami za 10 USD miesięcznie i wersję bez reklam za 16 USD miesięcznie, obie z możliwością jednoczesnego przesyłania strumieniowego na dwóch urządzeniach; I wersja bez reklam za 20 USD miesięcznie, która może przesyłać strumieniowo na cztery urządzenia jednocześnie.