Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W zeszłym miesiącu przychody App Store odnotowały największy spadek od siedmiu lat

W zeszłym miesiącu przychody App Store odnotowały największy spadek od siedmiu lat

Przychody Apple App Store spadły we wrześniu o 5% rok do roku, a przychody z gier spadły o 14%, według analityków Sensor Tower.

Był to największy spadek od rozpoczęcia śledzenia w 2015 r., powiedział Morgan Stanley, który przeprowadził modelowanie finansowe na podstawie danych.Spadek ten jest prawdopodobnie spowodowany dwoma czynnikami…

CNBC Raporty:

App Store odnotował spadki na rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii, napisał w poniedziałek analityk Morgan Stanley, Erik Woodring. Jego analiza została oparta na danych Sensor Tower, firmy, która śledzi pobieranie i sprzedaż aplikacji.

Dane pokazały, że Morgan Stanley powiedział, że głównym powodem spadku były przychody z gier, które spadły o 14% we wrześniu.

W swoim najnowszym apelu Apple zauważył, że na roczne porównania nadal w pewnym stopniu wpływa silny popyt na rozrywkę domową podczas pandemii. Chociaż w zeszłym roku zamknięcia już dawno minęły, konsumenci potrzebowali czasu, aby powrócić do zachowań sprzed COVID-19 w zakresie odwiedzania restauracji, kin i nie tylko.

Po drugie, sankcje wobec Rosji i zakłócenia związane z dostawami gazu doprowadziły do ​​gwałtownego wzrostu cen energii na całym świecie. Powoduje to dwucyfrową inflację w wielu krajach, pozostawiając ludzi o niższych dochodach do dyspozycji. Nawet wiele z tych, którzy jeszcze nie zostali dotknięci chorobą, staje się ostrożniejszych w wydatkach uznaniowych w oczekiwaniu na nadchodzące trudne czasy.

Przychody App Store mogą w tym miesiącu jeszcze spaść, ponieważ jutro w Europie i innych częściach świata wejdą w życie podwyżki cen. Zwiększa to koszty sprzedaży aplikacji i zakupów w aplikacji o 20% wzrost cen, ponieważ Apple zabezpiecza swoje przychody przed silnym dolarem.

Omawiane regiony to Chile, Egipt, Japonia, Malezja, Pakistan, Polska, Korea Południowa, Szwecja, Wietnam i wszystkie regiony, w których walutą jest euro. […]

Dla tych, którzy mieszkają w strefie euro, aplikacje i zakupy w aplikacji w cenie 0,99 euro będą teraz kosztować 1,19 euro. Produkt, który kosztuje 9,99 euro, wzrośnie do 11,99 euro. Apple przypomina deweloperom, że nowe ceny App Store wejdą w życie 5 października 2022 roku.

Dodatkowo firma z Cupertino nadal boryka się z presją antymonopolową, związaną przede wszystkim z malejącymi przychodami App Store. Najnowszym osiągnięciem jest nowe dochodzenie w Korei Południowej dotyczące opłaty netto w wysokości ponad 30%.

Jednak bank twierdzi, że łączne przychody z usług będą nadal rosły, chociaż spodziewa się spowolnienia tempa wzrostu.

Apple nie raportuje sprzedaży App Store, ale uwzględnia je w ramach swojej działalności usługowej, która obejmuje również gwarancje i subskrypcje, takie jak Apple One. Morgan Stanley oczekuje, że całkowite przychody Apple z usług wykażą 8% wzrost we wrześniu.

Apple powiedział tylko, że spodziewa się wzrostu przychodów z usług w tym kwartale „mniej niż 12%”. Może to pocieszyć fakt, że Morgan Stanley szacuje, że przychody ze Sklepu Google Play spadły w zeszłym miesiącu prawie dwukrotnie, do 9%.


Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

READ  5 NAJWIĘKSZYCH JACKPOTÓW 2023 WSZYSCY ZWYCIĘZCY DUŻE JACKPOTY!