Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„W kulturze opór wobec zmian może być gwałtowny, ale jest też nieszczery”.

Zdjęcie z okładki: Demonstranci na demonstracji zwołanej przez ruchy feministyczne w Nantes, 10 lipca 2020 r. LOICJA WENECJA / AFP

„#metoo: 5 lat rewolucji”. W 2017 r. w Stanach Zjednoczonych wybuchła sprawa Harveya Weinsteina, wywołując globalną falę uderzeniową, która doprowadziła do wolności słowa przeciwko przemocy seksualnej i seksualnej. Według blisko pięćdziesięciu artykułów, raportów i opinii opublikowanych od 5 do 15 października, naukowiec Śledzi główne etapy tej rewolucjiKtóry, jeśli wiąże się z pewnym nadmiarem, jest nosicielem wielkiego postępu i ogromnych nadziei na przyszłość.

Co oznacza #meto? 5 października 2017 r. The New York Times Opublikował ankietęJesteś Ujawniając napaść seksualną i molestowanie, które od lat dotykają wiele kobiet, słynny producent filmowy Harvey Weinstein. Po opuszczeniu Hollywood symbolizuje ten ruch „hashtagiem” zrobionym dziesięć dni później, 15 października, przez aktorkę Alyssę Milano, czyli przeczesywaniem portali społecznościowych #metoo („Ja też”). Na całym świecie pojawią się inne słowa kluczowe, w tym #balancetonporc, uruchomione przez dziennikarza z Francji Sandra Müller. Pięć lat później przyjrzyjmy się tej rewolucji seksualnej, kulturalnej, społecznej i prawnej we Francji i na całym świecie. Czy rzeczy naprawdę się zmieniły w 2022 roku? Czy wzrosła równość między mężczyznami i kobietami?

w programie :

Porozmawiamy cały dzień Z ruchu #metoo i jego wpływu na Twoje życie i na całym świecie. Będziesz mógł zeznawać w komentarzach i zadawać pytania naszym prelegentom podczas dwóch rozmów:

Więcej informacji:

Dochodzenie. Pięć lat po #metoo, fala uderzeniowa: co się zmieniło w rodzinach, w szkole, w sądzie…

READ  Poszukiwacze złota znaleźli skarb zakopany przez nazistów w byłym burdelu

obraz. Tarana Burke, anonimowa operatorka #metoo

Prace konserwacyjne. „Istnieje przepaść między naszym obrazem przemocy na tle płciowym i przemocy seksualnej a ich rzeczywistością”

rozszyfrowanie. W Hollywood kobiety są teraz na szczycie listy A Wielki skok we francuskich scenariuszach filmowych

pas startowy. „Czas szkolić dorosłych w kulturze szacunku i równości, aby edukować młodych ludzi”

pas startowy. Przemoc ze względu na płeć i przemoc seksualna: „Niskie przekonania zachęcają do nowych sposobów pracy”

W archiwach „świata”:

Dochodzenie. #metoo: Głosy kobiet zostały wydane (22 grudnia 2017)

Prace konserwacyjne. Juliette Binoche: „Kobiety łatwo się wyśmiewa i wyśmiewa, musimy ich nie doceniać” (23 października 2017)

pas startowy. „Opowiadamy się za wolnością przeszkadzania, która jest niezbędna dla wolności seksualnej” (9 stycznia 2018)

Znajdź wszystkie nasze artykuły na #metoo