Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Warszawie ambasador Rosji w Polsce został spryskany fałszywą krwią

Za pośrednictwem Associated Press Ofiarą krwistoczerwonej farby padł ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, gdy udał się na cmentarz w Warszawie, aby złożyć wieniec na grobach sowieckich żołnierzy.

Za pośrednictwem Associated Press

Wojna na Ukrainie – gest gniewu i wsparcia dla Ukrainy. W poniedziałek, 9 maja, ambasador Rosji w Polsce został oblany czerwoną substancją i zaatakowany przez proukraińskich demonstrantów, poinformowała RIA Novosti na kuluarach imprezy w Warszawie z okazji zakończenia II wojny światowej.

Zdjęcia zamieszczone na portalach społecznościowych pokazują dyplomatę Siergieja Andriejewa z koszulą i twarzą umazaną czerwoną farbą, a także wielu ludzi wokół niego, w tym jego żonę i innych dyplomatów.

Za nimi pojawiły się ukraińskie flagi podniesione przez demonstrantów, gdy demonstranci skandowali „Faszyzm” przeciwko Siergiejowi Andreevowi. Dyplomata jechał na warszawski cmentarz, gdzie pochowano żołnierzy sowieckich, którzy zginęli podczas II wojny światowej, aby uczcić obchody 9 maja 1945 r., daty, która oznaczała dla Rosjan zwycięstwo nad nazistowskimi Niemcami.

„Antyrosyjski” sentyment

Siergiej Andreev był również ofiarą rzucania przedmiotami, o czym świadczą te zdjęcia. Inne filmy online pokazują rosyjską delegację eskortowaną przez polską policję do samochodu, aby szybko opuścić miejsce wypadku.

Rosyjskie media szybko wykorzystały tę sprawę do utrwalenia argumentu o antyrosyjskich nastrojach ze strony zachodnich sąsiadów. Rosja konsekwentnie potępia „rusofobię”, w szczególności przez Polskę, zaciekłą obrończynię Ukrainy od początku konfliktu.

READ  Tom Holland i Zendaya jako para: Ten pocałunek ognia został uchwycony z uznaniem بكل

Ponieważ Rosja uzasadnia swój atak na Ukrainie antyrosyjskim projektem Zachodu w tym kraju i rzekomym ludobójstwem rzeczników Rosji przez ukraińskich neonazistów, Władimir Putin ponownie uderzył na Placu Czerwonym w Moskwie podczas przemówienia w 77. rocznicę powstania związek Radziecki. Zwycięstwo nad nazistowskimi Niemcami.

Zobacz także na The HuffPost: Jak będzie wyglądać parada wojskowa 9 maja w Moskwie?