Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W USA Joe Biden obiecuje Rosji „katastrofę”, jeśli zaatakuje Ukrainę

Zmierzysz się z Rosją ” Katastrofa „ Jeśli zaatakuje Ukrainę, Joe Biden ostrzegł w środę 19 stycznia, wierząc, że jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin nie chce „Wojna na dużą skalę”.

Jednak prezydent Rosji „On przetestuje Zachód”, I – Będzie musiał coś zrobić. I może „Przenosić” Na Ukrainę w taki czy inny sposób, zgodnie z oczekiwaniami. „Może łatwo wymknąć się spod kontroli z powodu granic Ukrainy i tego, co Rosja może zrobić, a czego nie”. pytanie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ostrzegał przed «Lourdes» Straty i kary na polu bitwy „ciężki: Silny” Bezprecedensowy na tle rosyjskiej gospodarki. Joe Biden przyznał, że reakcja i jedność Zachodu będzie zależeć od tego, co zrobi Moskwa.

„Jeśli to proste wtargnięcie”Członkowie NATO ryzykują podzielenie się zasięgiem reakcji, „Ale jeśli zrobią, co mogą, z siłami, które zgromadzili na granicy, będzie to katastrofa dla Rosji”., upierał.

Przeczytaj także Ukraina: Według Waszyngtonu Rosja może zaatakować kraj „w każdej chwili”, siły rosyjskie są na Białorusi

Dotknij Portfel moskiewski

Republikanie natychmiast oskarżyli demokratycznego prezydenta o kapitulację przed takim najazdem. „Niemoc Joe Bidena ośmieliła Władimira Putina, a teraz Putin dał zielone światło do inwazji na Ukrainę”Senator Tom Cotton odpowiedział na Twitterze. „Więc gdyby zabrał tylko część Ukrainy, nasza reakcja byłaby mniej surowa, niż gdyby obejmował wszystko?” »Był też zły na swojego kolegę Marco Rubio.

W obliczu narastających protestów Biały Dom próbował doprecyzować notatkę prezydencką, twierdząc, że ustanowił jedynie różnicę między atakami. „Armia” ręka i „Pozamilitarne, paramilitarne lub elektroniczne” Z drugiej strony. „Każde z tych działań będzie miało swoją proporcjonalną reakcję”.Rzeczniczka firmy Emily Horne potwierdziła na Twitterze.

Wśród sankcji wyraźnie wspomniał o możliwości uderzenia Moskwy w portfel. „Jeśli dokonają inwazji, zapłacą za to, nie będą już mogli przechodzić przez banki, nie będą mogli dokonywać transakcji dolarowych”., Ostrożny.

READ  USA grozi, że odpowiedzą „odpowiednio”, jeśli Chiny ustanowią bazę wojskową na Wyspach Salomona

Prezydent USA zrobił jednak krok w stronę Rosji, domagając się gwarancji, że Ukraina nigdy nie wejdzie do NATO, a Zachód nie rozmieści na ziemi ukraińskiej broni strategicznej.

W pierwszej kwestii powiedział, że w rzeczywistości jest mało prawdopodobne, aby Kijów został członkiem NATO w najbliższej przyszłości, nawet jeśli ten ostatni z zasady nie zamyka swoich drzwi. w sekundę, „Możemy znaleźć rozwiązanie”Nacisk na wzajemność. Powiedział nawet, że jest gotowy na nowy szczyt z Władimirem Putinem.

Rozszyfrowanie: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Napięcia wokół Ukrainy: Władimir Putin narzuca swój program Joe Biden

Spotkanie Blinkin-Ławrow w piątek

Po serii rozmów dyplomatycznych w Europie w zeszłym tygodniu, Moskwa i Waszyngton mają w piątek ponownie spróbować zażegnać zagrożenie nowym konfliktem na Ukrainie podczas spotkania twarzą w twarz w Genewie między Anthonym Blinkenem a jego rosyjskim odpowiednikiem. Siergiej Ławrow.

A szef amerykańskiej dyplomacji ostrzegł już, że podczas spotkania w Szwajcarii nie będzie zadowolony z rosyjskiej prośby o pisemną zgodność z jego wymaganiami.

Tymczasem Stany Zjednoczone ogłosiły nową pomoc „Bezpieczeństwo obronne” 200 milionów dolarów dla Ukrainy, oprócz już przyznanej 450 milionów dolarów pomocy wojskowej.

Rosja wysłała dziesiątki tysięcy żołnierzy do granicy z Ukrainą, budząc obawy przed inwazją. Chociaż Kreml zaprzecza jakimkolwiek planom ataku, upiera się, że deeskalacja wymaga pisemnych gwarancji jego bezpieczeństwa.

„Mam wielką nadzieję, że pozostaniemy na dyplomatycznej i pokojowej ścieżce, ale ostatecznie będzie to decyzja prezydenta Putina”., powiedział Anthony Blinkin w Kijowie, który spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i szefem dyplomacji Dmytro Kuleba.

Po Kijowie w środę, sekretarz stanu USA ma w czwartek w Berlinie rozmawiać z Niemcami, Francją i Wielką Brytanią.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Ukraina: Ameryka i Europa szukają sankcji w obliczu rosyjskiego zagrożenia

Świat z AFP