Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W szponach nowej fali upałów państwo nakłada ograniczenia na zużycie wody

Ta fala upałów wystąpi od czwartku do niedzieli, a temperatury wahają się od 35 do 36 stopni Celsjusza.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

British Met Office ogłosiło gorący pomarańczowy alarm dla południowej Anglii i wschodniej Walii we wtorek 9 sierpnia. Ta fala upałów będzie miała miejsce między czwartkiem a niedzielą, kiedy temperatury sięgają 35-36 stopni Celsjusza, co jest mniej dotkliwe niż w lipcu, kiedy temperatura szczytowa wynosiła ponad 40 stopni Celsjusza. Niespotykane w Wielkiej Brytanii.

w południową pogodę „Pozostanie suchy przez cały tydzień i nie zapewni wytchnienia dla suchego lądu, zwłaszcza na południowym wschodzie”Ostrzegło Biuro Meteorologii. W obliczu ekstremalnych warunków susza nie została jeszcze ogłoszona, ale na dużych obszarach południowej Anglii ogłoszono już lokalne ograniczenia (zakaz podlewania ogrodu, mycia samochodów czy napełniania basenów).

Ze swojej strony Thames Water, która zaopatruje 15 milionów klientów, w tym stolicę Londyn, ostrzegła, że ​​przyłączy się do tego ruchu, nie podając konkretnej daty. „Biorąc pod uwagę długoterminową prognozę suchej pogody i ekstremalnie wysokich temperatur spodziewanych w tym tygodniu, spodziewamy się ogłosić tymczasowy zakaz w nadchodzących tygodniach”.Rzecznik firmy powiedział.

Przykład obecnej wyjątkowej sytuacji: źródło Tamizy jest wyschnięte, a rzeka przecinająca Londyn zaczyna płynąć dopiero około kolejnych ośmiu kilometrów w dół rzeki, jest niesłychana. Agencja Hydrologiczna ostrzega przed wzrostem rzek „Prawdopodobnie pozostanie wyjątkowo niski w środkowej, południowej i wschodniej Anglii”. Do października.

READ  Ukraina wygrywa, jaki jest ranking dla Francji?