Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W systemie Android 12 podwójne dotknięcie z tyłu telefonu staje się namacalne (wreszcie)

Android 12 zawiera nową funkcję wprowadzoną już przez iOS 14: możliwość dwukrotnego dotknięcia tylnej części telefonu, aby uruchomić akcję, którą można wstępnie skonfigurować.

Źródło: Xataça

Z Android 12 Beta 2, kolejna wersja mobilnego systemu operacyjnego Google, nadal ujawnia swoje sekrety. Niedawno odkryliśmy na przykład Rozbudowany i bardziej praktyczny panel skrótów. Beta 2 też była w porządku Aby dokładniej przetestować materiał i nowe funkcje prywatności.

Jak wspomniano Sałatka z AndroidemSystem operacyjny ma w zanadrzu inne niespodzianki, w tym funkcję widzianą już w iOS 14 w 2020 roku: dwukrotne dotknięcie z tyłu telefonu, zwane „z powrotem dotknij‘ przez firmę w Apple i ‘Quick Tap’ przez Mountain View Group.

Obecnie zarezerwowane dla Pixela 5

Ta praca była już widziana W wersji beta Androida 11 w lutym 2020 r., nie stając się namacalnym w wersji stabilnej. Xiaomi również przygotowuje grunt od prawie roku, ale Google może nadać temu priorytet.

Ponieważ amerykański gigant wydaje się bardziej niż zdeterminowany, aby dodać ten mały skrót, który może być bardzo praktyczny na co dzień. W tej chwili jest dostępny tylko na Pixelu 5 – niektóre telefony Pixel 4a 5G również mają do niego dostęp – ta funkcja jest dostępna w ustawieniach telefonu, w zakładce „Gesty”.

Android 12

Źródło: zrzut ekranu wideo 9to5Google

Aktywując go, możliwe jest dwukrotne stuknięcie w tył telefonu, aby wykonał określoną akcję. Domyślnie urządzenie mobilne wykonuje zrzut ekranu. Ale inne scenariusze można skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami i pragnieniami:

  • Asystent Google Lancer.
  • włącz / wyłącz zawartość;
  • otwórz listę ostatnich aplikacji;
  • otwórz konkretną aplikację;
  • Otwórz panel powiadomień.

Ciekawie będzie też móc włączyć lampę błyskową dwoma ruchami palca. Ale w tej chwili ta opcja nie została dodana przez Google, który ma jeszcze kilka miesięcy na ulepszenie tego nowego skrótu. Przypominamy, że Beta 3 odbędzie się w lipcu, Beta 4 w sierpniu, a ostateczna i stabilna wersja we wrześniu.

READ  Najazdy Pokémon GO Fest 2021, Legendarne Godziny Pokémon - Breakflip

Nie wiemy, czy ta nowość pozostanie ograniczona do gamy Pixel, czy też będą ją miały wszystkie urządzenia z Androidem 12.

Od czasu wydania Androida 12 Beta 2 niektórzy użytkownicy zauważyli, że na ekranie blokady smartfona pojawia się ikona Portfela. Pozwala to na walidację płatności mobilnych.
Czytaj więcej