Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Roland-Garros zawstydziła Qinwen Zheng ze swoich baz podczas swojej porażki

Za pośrednictwem Associated Press Qinwen Zheng przegrał w poniedziałek 30 maja z numerem jeden na świecie Igą Świątek w 1/8 finału z Rolandem Garrosem.

Za pośrednictwem Associated Press

Rywalizacja – numer jeden na świecie Qinwen Zheng dała Idze Świątek ciężki czas. 19-letnia chińska tenisistka, która została ostatecznie pokonana w 1/8 finału z Polakami na Roland Garros w poniedziałek 30 maja, wyjaśniła swoją porażkę po pierwszym secie z powodu bólu menstruacyjnego.

W drugim secie, z wynikiem 3-0 przeciwko niej, Qinwen Zheng poprosiła o zwolnienie lekarskie przed powrotem z prawym udem z dużymi bandażami. A na pomeczowej konferencji prasowej zawodnik wspomniał o „kobiecych rzeczach”, nie używając pojęć „zasady” czy „menstruacja”.

„To było również skomplikowane z moimi nogami, ale ten problem był łatwy w porównaniu z tym, co czułem w żołądku. To tylko dziewczęce rzeczy. Wyznałam dziennikarzom, że pierwszy dzień jest zawsze trudny. Nie mogę iść wbrew swojej naturze. chciałby być człowiekiem na boisku w takich chwilach”.

Łamanie tabu

Zanim dodał: „Im bardziej postępował mecz, tym większy ból brzucha. Chciałem walczyć, ale nie miałem już siły. Nie mogłem pokazać tenisa w drugim i trzecim secie.

Po raz pierwszy Qinwen Zheng, 74. gracz na świecie, wziął udział w mistrzostwach Roland-Garros. Wciąż rzadko zdarza się, aby ogólne kobiety poruszały ten temat, a jeszcze mniej w przypadku sportowców z wysokich rang.

W 2016 roku to chińska pływaczka Fu Yuanhui złamała tabu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, biorąc udział w finale kobiet 4×100 m stylem zmiennym, w którym zajęła dopiero czwarte miejsce.

„Tym razem nie pływałem dobrze. Powiedziała, że ​​to z powodu mojego okresu od wczoraj, więc czuję się szczególnie zmęczony. Ale to nie powód, nie pływałem wystarczająco dobrze.”

W 2017 roku zespół magazynu Jej pierwsza strona poświęcona jest regułom tego sportu. W 8-stronicowej ankiecie około 15 zawodniczek zgodziło się zeznawać, co może być prawdziwym utrudnieniem w ich ćwiczeniach.

READ  Banijay i Betclic wchodzą w piątek na giełdę w Amsterdamie

Zobacz także na HuffPost: Najgorsza napaść seksualna Edith Cresson, (pierwszej) premier