Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W przeciwieństwie do większości Europy, Szwajcaria pracuje nad złagodzeniem swoich ograniczeń zdrowotnych

Ludzie czekają na testy w Zuz w Szwajcarii. – Gian Ehrenzeller

Pomimo Kryzys zdrowotny Oddziałując również na swoje terytorium, Szwajcaria zdecydowała się na podjęcie działań przeciwko dużej części innych krajów europejskich. Od poniedziałku są balkony
RestauracjaKina i hale sportowe.

19 kwietnia „Z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń, ponownie będzie można organizować imprezy otwarte dla publiczności, na przykład na stadionach i w kinach lub w salach koncertowych i teatrach. Ponownie dozwolona będzie również działalność sportowa i kulturalna pod dachem, w tym niektóre zawody. Wreszcie restauracje będą mogły ponownie otworzyć balkony ”- powiedziała Rada Federalna.

Jednak rząd federalny zdaje sobie sprawę, że „sytuacja epidemiologiczna jest nadal delikatna i pogorszyła się nawet w ostatnich tygodniach” oraz że jest zbyt wcześnie, aby ocenić wpływ świąt Bożego Narodzenia. Ferie wielkanocne O dynamice epidemii w kraju. Aby uzasadnić ten wybór, kanclerz federalny ds. Zdrowia Alain Perset żywo złożył hołd ludności, wierząc, że dzięki odpowiedzialnemu postępowaniu większości Szwajcarów można stopniowo złagodzić nałożone w lutym ograniczenia. W sytuacji, która gwałtownie się pogorszyła.

Zaufanie jest podstawą strategii rządu

„To naprawdę kwestia zaufania między nami szwajcarski », Konsultant potwierdził podczas briefingu prasowego. Nalegał również, aby mieszkańcy nadal stosowali gesty na punktach kontrolnych i nie przyjmowali częściowego zniesienia środków ogłoszonych w środę jako znaku, że wszystko jest dozwolone. Aby przekazać swoje przesłanie, Rada Federalna stwierdza, że ​​„w zależności od rozwoju sytuacji w szpitalach nie wyklucza przeglądu elastyczności”.

Obecnie dzienny wskaźnik wypadków w Szwajcarii jest mniej więcej taki sam jak we Włoszech i Niemczech, ale poniżej średniej Unii Europejskiej i trzykrotnie niższy niż we Francji. Kolejny argument przemawiający za złagodzeniem ograniczeń, rząd uważa, że ​​kampania szczepień postępuje dobrze. Prawie połowa osób w wieku powyżej 80 lat i około 30% osób w wieku od 70 do 79 lat zostało w pełni zaszczepionych, nagły wzrost liczby hospitalizacji „pozostaje stosunkowo niski”, a obłożenie na OIT jest stabilne.

READ  Meksyk zastępuje posąg Krzysztofa Kolumba posągiem rdzennej kobiety