Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pięć rzeczy, które należy wiedzieć o sytuacji zdrowotnej w Indiach, drugim najbardziej dotkniętym pandemią kraju na świecie

Krzywa zanieczyszczenia w Indiach nie jest już wykładnicza. Podąża za pionową linią. Chociaż w lutym odnotowano gwałtowny spadek zachorowań na Covid-19, ten liczący 1,3 miliarda ludzi kraj, drugi co do wielkości na świecie, jest Stoi w obliczu drugiej fali zjadliwości rozprzestrzeniającej się z bezprecedensową szybkością od początku epidemii. Lekarze kryminalizują między innymi duże zgromadzenia, czy to o charakterze politycznym, czy religijnym, ale nie wyklucza się innych przyczyn, wraz z pojawieniem się nowej zmiennej zidentyfikowanej na ziemi indyjskiej, która jest bardziej zaraźliwa.

>> Bezpośredni. Śledź nasze życie w związku z epidemią Covid-19

Od poniedziałku 12 kwietnia Indie oficjalnie zarejestrowały łącznie domenę 13,5 miliona przypadków, co czyni go drugim najbardziej dotkniętym krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych (czterokrotnie większa liczba ludności). Oto pięć Co warto wiedzieć o pandemii w kraju rządzonym przez hinduskiego nacjonalistę Narendrę Modi.

Liczba obrażeń podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

drOd początku kwietnia doWedług władz sanitarnych liczba codziennych urazów wzrosła ponad dwukrotnie. W czwartek, 15 kwietnia, w ciągu 24 godzin odnotowano 200 000 nowych przypadków COVID-19 – podało Ministerstwo Zdrowia. Dla mnie Data poniedziałek, 12 kwietnia W ciągu tygodnia naliczono 873 000 rannych.

Jednak, Brazylia (sześć razy mniej zaludniona) odnotowała 497 000 przypadków w jednym tygodniu w tym samym czasie, a Stany Zjednoczone (czterokrotnie mniej zaludnione) – nieco poniżej 490 000. Pozwala to spojrzeć na statystyki indyjskie z odpowiedniej perspektywy.

Trudno jednak poznać prawdę: liczba zgonów mogła zostać niedoszacowana. Indie mają tylko oficjalny rekord 175 000 zgonów od początku epidemii, czyli niższy wskaźnik śmiertelności w porównaniu z Francją, w której na 67 milionów ludzi przypada 100 000 zgonów.

Regionalne spotkania sondażowe i pielgrzymka są zaniepokojone

Co spowodowało ten nagły wzrost? Epidemiolodzy potępili zatłoczone miejsca i miejsca, podczas gdy spotkania polityczne i zgromadzenia religijne idą pełną parą, a wielu uczestników nie ma masek. Cały kraj był zadowolony. Pozwalaliśmy na spotkania towarzyskie, religijne i polityczne.W wywiadzie udzielonym Agence France-Presse, Rajeeb Dasgupta, profesor zdrowia na Uniwersytecie Jawaharlal Nehru, żałuje.

READ  Stany Zjednoczone twierdzą, że pomoc Kijowowi jest „najlepszą rzeczą” dla światowej gospodarki

Około 175 milionów Hindusów jest obecnie wezwanych do urn w wyborach regionalnych, zwłaszcza w Bengalu Zachodnim. Nawet ich partia, Bharatiya Janata Party (Partia Bharatiya Janata, rządząca hinduskimi nacjonalistami) W tych wyborach zebrali się premier Narendra Modi i minister spraw wewnętrznych Spotkania przed tysiącami uzbrojonych mężczyzn, często bez maski, jak pokazano na tym zdjęciu.

Zwolennicy BJP na spotkaniu premiera Narendry Modi w wyborach regionalnych do Bengalu Zachodniego w Siliguri 10 kwietnia 2021 r. (DIPTENDU DUTTA / AFP)

w tym kontekście, Hinduska pielgrzymka do Kumbh Mela, To, co łączy miliony ludzi w Haridwar, w północnym stanie Uttarakhand, koncentruje się na lękach. Wirus nie przeszkodził w gromadzeniu się dużej liczby pielgrzymów. W poniedziałek 12 kwietnia i wtorek 13 kwietnia tłum na brzegach Gangesu czekał na możliwość nurkowania i wzięcia prysznica jako urządzenia do szorowania. W środę 14 kwietnia władze ogłosiły, że ponad tysiąc pielgrzymów uzyskało już pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W stolicy ekonomicznej Bombaju ogłoszono godzinę policyjną

Gwałtowny wzrost gospodarczy w Indiach spowodował, że wiele dotkniętych kryzysem stanów i terytoriów nałożyło ograniczenia dotyczące podróży i działalności. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadkuNajbogatszym stanem w kraju i głównym źródłem zanieczyszczeń jest Maharasztra, czyli tam, gdzie znajduje się stolica ekonomiczna Bombaj. „Obecnie w Maharasztrze wykrywa się około 60 000 przypadków zanieczyszczenia dziennie, czyli około 40% nowych przypadków Covid-19 wykrywanych codziennie w Indiach”, wzmiankowany świat 12 kwietnia.

Tak więc w weekendy nakłada się tam uwięzienie i tak dalej Procedura, która dotyczy 125 milionów ludzi, będzie powtarzana w każdy weekend przez cały kwiecień. Stan ostrzegł, że pełne ograniczenie, drastyczny środek, którego rządy federalne i stanowe starają się unikać za wszelką cenę w celu ochrony gospodarki, może zostać wdrożone w najbliższych dniach, jeśli zanieczyszczenie będzie nadal rosło.

Premier New Delhi, stolicy Indii, powiedział w sobotę (10 kwietnia), że jego rząd nie popiera powstrzymywania, ale rozważy ten środek, jeśli wprowadzi łóżka szpitalne. Według niego 65% nowych pacjentów ma mniej niż 45 lat.

Zapasy szczepionek maleją

W miarę nasilania się pandemii masowa kampania szczepień słabnie. Indie, siedziba Instytutu Serum (SII), największego na świecie producenta szczepionek, rozpoczęły w połowie stycznia kampanię masowych szczepień. Jednak ambitny cel rządu, jakim jest szczepienie 300 milionów ludzi do końca lipca, wciąż pozostaje w tyle, ponieważ w niektórych stanach kończą się zapasy. Rezerwy maleją, a już podano 94 miliony dawek szczepionki.

Kolejka po dawkę szczepionki Coffeeshield (AstraZeneca) w Uttar Pradesh, Indie, 9 kwietnia 2021 r. (SANJAY KANOJIA / AFP)

Rezultat: 72 prywatne ośrodki szczepień w Bombaju były zamknięte od soboty 10 kwietnia do wtorku 13 kwietnia, podczas gdy godziny pracy w ośrodkach publicznych były ograniczone, grożąc zamknięciem, jeśli nie zostaną zapewnione.

W obliczu ryzyka niedoboru Indie ogłosiły we wtorek 13 kwietnia Obecnie licencjonowana jest rosyjska szczepionka Sputnik V. To trzecia Szczepionka do zatwierdzenia przez władze Indii wraz z Covishield, która jest lokalnie produkowaną wersją szczepionki Oxford-AstraZeneca, oraz szczepionką Covaxin, która jest szczepionką indyjską opracowaną przez krajową firmę Bharat Biotech. Ponadto New Delhi również spowolniło eksport eliksirów.

Podejrzewa się, że przyczyną wybuchu zachorowań jest wariant „podwójnego mutanta”

według Cytowany w Pune Institute of Virology Indian Express (Artykuł w języku angielskim), Zmienne będą również odpowiedzialne za wznowienie epidemii. Nowy gatunek pochodzenia indyjskiego zwany „podwójnym mutantem” (B 1,617), W 61% pobranych próbek W Maharasztrze od stycznia do marca. Oprócz specyficznych odmian Brazylii i Republiki Południowej Afryki, które występują również na ziemi indyjskiej.

Jej objawy są różne (mówimy o krwawieniach z nosa), ale przede wszystkim lekarze pokazują, że duża liczba przypadków nie jest już wykrywana nawet przez testy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR): badanie jest niezbędne do potwierdzenia infekcji. „Mutacje takie jak te zapewniają ucieczkę odpornościową [une moindre résistance à l’infection] I zwiększona infekcja ”Pod koniec marca indyjskie Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło w Komunikować się.