Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dania na stałe porzuciła szczepionkę AstraZeneca, pierwszą tego rodzaju w Europie

„Kampania szczepień w Danii trwa nadal bez [ce] Serum”Ogłosił lokalny organ ds. Zdrowia. Decyzja ta jest oparta na istnieniu „rzadkiej”, ale „poważnej” zakrzepicy.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Jest to pierwszy kraj w Europie, który na dobre porzucił szczepionkę AstraZeneca. Dania nie będzie już używać tego produktu ze względu na jego skutki uboczne „Rzadko spotykany” Jeszcze „Groby”Dyrektor Narodowej Agencji Zdrowia poinformował, Soren BrewstromŚroda 14 kwietnia. Wbrew opiniom europejskiego regulatora i Światowej Organizacji Zdrowia przemawiających za jego stosowaniem, „Kampania szczepień trwa w Danii bez szczepionki AstraZeneca”, Czy on zadeklarował. Władze podały, że około 150 000 osób, które otrzymały dawkę tej szczepionki przeciwko Covid-19, będzie mogło skorzystać z innej szczepionki przy drugim zastrzyku.

Szczepienia, ewolucja pandemii Covid-19 … kontynuują nasze życie

Rezygnacja z tej szczepionki powinna doprowadzić do co najmniej trzytygodniowego przedłużenia duńskiego programu szczepień, który nakazał szczepienie przez 16 lat w lipcu. Dania była wcześniej pierwszym krajem w Europie, który zawiesił stosowanie szczepionki 11 marca, po raportach opisujących wyjątkowe przypadki zakrzepów krwi wraz z niską liczbą płytek krwi i krwawieniem. Podobnie jak sąsiednia Norwegia, od tego czasu kraj utrzymał zawieszenie, decydując się na pogłębienie swojego dochodzenia w sprawie związku między tymi kilkoma ciężkimi przypadkami a szczepieniami. Spośród wykonanych wstrzyknięć szczepionki AstraZeneca, w Danii zaobserwowano dwa przypadki niebezpiecznej zakrzepicy żylnej – w tym jeden śmiertelny – u wcześniej zdrowych osób.

AEM ostatecznie potwierdził związek z rzadkimi przypadkami ostrych zakrzepów krwi 8 kwietnia, mając na uwadze, że korzyści płynące z tej szczepionki nadal znacznie przewyższają ryzyko, a większość krajów europejskich, które zaprzestały stosowania szczepionki, wznowiła, najczęściej koniec życia.

READ  Co najmniej 27 osób zginęło w pożarze kopalni złota w Peru

Gdzie indziej Republika Południowej Afryki również poddała się w lutym ze względu na wątpliwości co do jej skuteczności w obliczu alternatywy, która ogarnęła kraj. Stany Zjednoczone, podobnie jak Szwajcaria, jeszcze na to nie pozwoliły, a Wenezuela odmówiła zgody pod pretekstem skutków ubocznych.