Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce w wyniku silnego wstrząsu w kopalni węgla rannych zostało co najmniej dziesięć osób, a dwóch górników wciąż jest zaginionych.

W Polsce w wyniku silnego wstrząsu w kopalni węgla rannych zostało co najmniej dziesięć osób, a dwóch górników wciąż jest zaginionych.

Według rzeczniczki Polish Coal Aleksandry Wysockiej-Siembigi, dwóch polskich górników nadal jest zaginionych, a co najmniej dziesięciu zostało rannych po silnym wstrząsie, który nawiedził kopalnię Rydultowy w południowej Polsce, znajdującą się około 1200 metrów pod ziemią. Grupa Górnicza. Inni górnicy czekają na dnie szybu, aby wydobyć go na powierzchnię.

„Niektóre z nich są wydobywane na powierzchnię, inne zostały już wydobyte, a do niektórych jeszcze nie dotarli ratownicy”.powiedział M.Ja Vysoka-seembika. ona dodała „Jedną z najbardziej niepokojących informacji jest to, że obecnie nie mamy kontaktu z dwójką nieletnich”.Pozostałe osoby zostały odnalezione i są w kontakcie ze służbami ratunkowymi.

Przyczyna trzęsienia ziemi i jego bezpośrednie skutki wewnątrz kopalni nie były od razu znane. MJa Wysocka-Siembiga dodała, że ​​do wypadku doszło około godziny 8:16. W tym czasie Euro-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne odnotowało trzęsienie ziemi o magnitudzie 3,1 w pobliżu kopalni Rydultowy na południu Polski.

Według urzędników w tym czasie obecnych było sześćdziesięciu ośmiu nieletnich. Piętnastu z nich zostało wydobytych na powierzchnię, dziesięć z nich trafiło do szpitala. W akcji ratunkowej brały udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Łukasz Bach, szef pogotowia ratunkowego w Katowicach, głównym mieście regionu górniczego, zapewnił, że stan hospitalizowanych górników jest stabilny.

Nadmierne wstrząsy skał w kopalniach węgla mogą powodować pękanie skał lub ich nagłe wyrzucanie do korytarzy i tuneli, co jest niebezpieczne dla górników.

Otwarta w 1792 r. kopalnia Rydoldovy zatrudnia obecnie około dwóch tysięcy górników. W latach 2019 i 2020 w kopalni Rydultovi w odrębnych wypadkach zginęły dwie osoby. Niektóre kopalnie węgla kamiennego w Polsce są podatne na wybuchy metanu.

Przeczytaj także | Artykuł zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Polsce rekultywacja górnicza obejmuje także kulturę

Świat z AP

Wykorzystaj tę zawartość ponownie