Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce toczy się śledztwo w sprawie byłego hawajskiego pracownika oskarżonego o szpiegostwo

W Polsce Sąd Warszawski, Reuters Raporty otwierają się dzisiaj wtorek, 1 czerwca Test szpiegowski z udziałem Wang Weijing, Były pracownik hawajski i były agent polskich tajnych służb. W tym samym czasie, w którym rozpoczął się eksperyment, UE wciąż rozważała wykorzystanie sprzętu telekomunikacyjnego 5G chińskiej firmy.

Obaj są oskarżeni o szpiegostwo na rzecz Chin

Polska Dwie osoby zostały aresztowane w styczniu 2019 r.. Oni są oboje Jest podejrzany o szpiegostwo w imieniu Chin. Aresztowanie miało miejsce półtora roku temu w bardzo napiętym środowisku geopolitycznym. Stało się tak, gdy Meng Wanshou, dyrektor finansowy Hawajów, został oskarżony o naruszenie amerykańskich sankcji nałożonych na Iran. Napięcia Geopolityka między Chinami a Stanami Zjednoczonymi była wówczas bardzo wysoka.

Polski sąd orzekł, że Wang Weijing spędził siedem lat w więzieniu Szpiegować poczynania polskiego rządu W imieniu Chin. Według dokumentów sądowych: „Swoimi działaniami wzmocniłby zdolność Hawajów do wpływania na polski rząd”.. Podobno próbował z agentem polskich tajnych służb Wpływa na wiele departamentów rządowych. Obaj zaprzeczają zarzutom.

Według prawnika Wang Weijinga, prawnicy nie mają żadnych dowodów na szpiegostwo. Hawaje zwolnili swojego pracownika Jak tylko sprawa została upubliczniona, ale pomógł sfinansować jego koszty prawne… Trump był Pozdrowił Polskę w chwili tego aresztowania. Niektórzy obserwatorzy oskarżają Warszawę o próby nakłonienia Stanów Zjednoczonych do zwiększenia obecności wojskowej w Polsce.

Globalny problem geopolityczny z Polski

Aresztowano też Wanga Weijinga i agenta polskich tajnych służb Eskalacja napięć między Chinami a resztą świata. Hawaje wielokrotnie zaprzeczały, jakoby ich sprzęt mógł być wykorzystywany do celów szpiegowskich przez władze w Pekinie. Jednak to nie powstrzymało USA przed wywieraniem presji na kilka krajów europejskich, aby jednocześnie zerwały z Hawajami i Chinami.

READ  Stawka jest wysoka; Decyzja w sprawie oczekiwanych stóp procentowych w Polsce – 06 grudnia 2023 o godzinie 10:55

Premier Matos Moravsky zaproponował projekt ustawy Hawaje zwalniają z tworzenia sieci 5G w Polsce. Plan nie został jeszcze zweryfikowany i powinien zostać przez polski parlament. Według chińskiej firmy, jeśli Hawaje wycofają się z Polski, będzie to skutkować 12 miliardów dolarów straty dla polskiej gospodarki I kilka lat opóźnienia w korzystaniu z 5G. Chiny ostrzegły, że jeśli Europa zakaże Hawajów Na Nokię i Ericssona mogą zostać nałożone sankcje