Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce na dworze rozgrywa się Wojna o Pamięci o Holokauście

Badania historyczne nad II wojną światową i Shową były w Polsce polem minowym, za które ponownie zapłaciło dwóch wybitnych historyków specjalizujących się w tych zagadnieniach. We wtorek 9 lutego Barbara Angelkings, dyrektor Centrum Badań nad Holokaustem PAN i John Krabowski, profesor Uniwersytetu w Ottawie, przeprosili polskie sądownictwo za śmierć kilkudziesięciu osób w Wiejska gmina Malinowo w kraju Świadek zeznał.

Orzeczenie to było szczególnie wyczekiwane przez środowisko naukowe, które obawiało się zagrożeń, jakie może stanowić dla wolności badań. Środowisko polityczne wokół sprawy wywołało wiele kontrowersji: za 82-letnią powódką Plominą Leskinską kierowała aparatem państwowym odpowiedzialnym za politykę historyczną promowaną przez Konserwatywny Rząd Narodowy Pies (Toit and Justice). To jest faktycznie przeciwko zniesławianiu Ligi Polskiej, która jest bliska PiS i organizacji finansowanej przez rząd, której celem jest ochrona „Reputacja narodu polskiego” Kwestie historyczne, kto zainicjował tę skargę i kto pokrył koszty operacji.

Gwałtowne ataki

W tym kontekście, biorąc pod uwagę charakter wniesionej skargi, wyrok sądu stał się bardzo subtelny. Sprawiedliwość rzeczywiście zachowała jedną” “Nieważny” I jeden “Niezawodność” W rezultacie obraźliwy akapit „Naruszenie pamięci zmarłego” I pisemne przeprosiny od autorów. Z drugiej strony sąd odrzucił najbardziej kontrowersyjne i potencjalnie niezależne zarzuty strony cywilnej.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Wspomnienia wyzwolenia Auschwitz: wojna pamięci między Rosją a Polską

Skarżący za pośrednictwem Ligi specjalnie przeprosił (rozważono to, ponieważ zostało to zredukowane i zreformowane) “Niewystarczająco” przez sąd), aby Manipulacja I rozprzestrzenia się “Odnalezione informacje” Za jego niedopowiedzenie „Prawo do tożsamości i dumy narodowej”. Powiedział, że 100 000 automatów (22 000 euro) zostało uszkodzonych. „Celem tego rodzaju śledztwa jest kwestionowanie zdolności oskarżonych, utopienie ich finansowo i wywołanie dysfunkcyjnego efektu, co powinno zachęcić innych naukowców do badań nad zagładą Żydów w Polsce” – powiedział. Potwierdzone mMnie Zaangażowanie przed rozprawą.

READ  Ursula van der Leyen potępia „kłamstwa” Polski i jego „nieodpowiedzialne” weto

Masz 52,03% na przeczytanie tego artykułu. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.