Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce „barom mlecznym” grozi inflacja

Epidemia mocno by nimi wstrząsnęła, ale istnieje ryzyko, że inflacja zakończy polskie „bary mleczne”. Te niewielkie restauracje, serwujące kuchnię polską „w domu”, w tym rzadkie dania mięsne, licznie pojawiły się na początku XX wieku. Niektórzy, znacjonalizowani przez władzę komunistyczną, przetrwali przejście do gospodarki rynkowej. Inne w postaci niewielkich, niedrogich stołówek w latach 2010-tych zaspokajały bez grosza, jak młodzi, modni wegetarianie, za trzy franki za sześć dolców. Firmy te, spotykane niemal wszędzie w ośrodkach miejskich Polski, nadal korzystają z dotacji.

„Słupy [à lait] Wirus koronowy uciekł z bardzo trudnej sytuacji w szczytowym momencie infekcji. Nie mogli znieść inflacji ” Wyjaśnia szczecińska szczecińska edycja Dziennika Liberalnego Gazeta Wyborcza, Dwa bary mleczne w Szczecinie (miasto na północnym zachodzie kraju) zostały już zamknięte i cierpią na coraz wyższe ceny. „Klienci przyjeżdżają tu po tanie jedzenie. Bary wykorzystują obniżoną marżę, dzięki czemu koszt żywności jest znacznie niższy w porównaniu z cenami produktów o podwyższonym standardzie. Podświetlony Gazeta WyborczaCi, którzy obawiają się, że rosnąca inflacja w Polsce podpiszą wyroki śmierci w innym miejscu w Polsce.

Dyrektor baru mlecznego w centrum Szczecina w wywiadzie dla gazety uważa, że ​​ceny rosną zbyt szybko. „W niektórych produktach spożywczych tracimy, w innych jesteśmy na poziomie zerowym, a w niektórych tak naprawdę tylko zyskujemy”. Chociaż rząd zniósł VAT na większość artykułów spożywczych, aby kontrolować inflację do 13,9% w maju, VAT na catering pozostaje na poziomie 8%. „Inflacja zabija zaopatrzenie w żywność. Ceny produktów rosną tak szybko, że restauracji nie stać na koszty dla klientów i nie stać ich na zapłacenie 40-50% więcej za jedzenie. Wypowiadając się w szczecińskiej gazecie, ostrzega dyrektor Izby Gospodarczej regionu. Ten ostatni domaga się interwencji rządu.

Nieznany obiekt

Temat (Reprezentacje ogólne \ Reprezentacja węzłów) # 578 (3)
[„rank”]=> wew (7)
[„type”]=> Ciąg (4) „Tekst”
[„content”]=> Obiekt (Ogólne Reprezentacje Treść Reprezentacja) # 579 (1)
[„type”]=> Ciąg (9) „akapit”

READ  Czy dostarczając Polsce i Ukrainie pokazuje, że Niemcy mogą grać Putina z gazociągiem jamalskim?