Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W pełni rozwinięty Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

W sobotę 8 stycznia Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pomyślnie zakończył ostatnią fazę swojego rozmieszczenia wraz z głównym lustrem. Jest teraz w swojej ostatecznej formie, aby móc rozpocząć, za nieco ponad pięć miesięcy, eksplorację wszechświata.

Kultowe zwierciadło główne teleskopu ma średnicę około 6,5 metra, a zatem było zbyt duże, aby zmieścić się w rakiecie. podczas startu, dwa tygodnie temu. Dlatego konieczne jest wygięcie jego boków do tyłu.

W sobotni poranek, 8 stycznia 2022 r., NASA transmitowała na żywo obrazy ze sterowni, gdy dziesiątki inżynierów chwaliło ogłoszenie pełnego rozmieszczenia teleskopu, który jest testowany z Baltimore, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

NASA poinformowała, że ​​pierwsze z tych skrzydeł zostało rozmieszczone w piątek, a drugie zostało otwarte w sobotę rano, zgodnie z planem. Jednak zespoły Agencji Kosmicznej nadal je blokowały, aby zabezpieczyć je na stałe. „Dotknąłeś mojego sercaThomas Zurbuchen, szef misji naukowych w NASA, powiedział za pośrednictwem wideo. Co za niezwykły ruch. ” NASA transmitowała na żywo materiał filmowy ze sterowni w sobotę rano, gdy dziesiątki inżynierów oklaskiwały ogłoszenie pełnego rozmieszczenia teleskopu, który startuje z Baltimore na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Instrumenty naukowe wciąż muszą się ochłodzić

Rozmieszczenie takiego teleskopu w kosmosie, nie tylko z jego luster, ale także z osłony termicznej na początku tego tygodnia, było ryzykownym środkiem, którego nie podjęto w przeszłości. Wygląda na to, że misja jest na dobrej drodze do sukcesu.

Przeczytaj także Wdrożono osłonę termiczną Teleskopu Jamesa Webba, co jest kluczowym krokiem w misji

Zanim teleskop będzie mógł zacząć działać, wciąż musi osiągnąć swoją ostateczną orbitę 1,5 miliona kilometrów od Ziemi, a instrumenty naukowe będą musiały nadal chłodzić, zanim będzie można go bardzo precyzyjnie skalibrować.

Najpotężniejsze obserwatorium kosmiczne, jakie kiedykolwiek zbudowano, w szczególności James Webb, powinno umożliwić obserwację pierwszych galaktyk, które powstały dopiero około 200 milionów lat po Wielkim Wybuchu.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Teleskop Jamesa Webba, gigant, który zrewolucjonizuje astronomię

Świat z AFP

READ  Władze Tajwanu zauważyły ​​system cenzury Xiaomi