Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest chłodniejszy niż Twoja lodówka

Teleskop Jamesa Webba powinien stopniowo ochładzać się w kosmosie za pomocą osłony termicznej. Dlaczego należy trzymać swoje instrumenty naukowe na mrozie?

Podróżując do swojego ostatecznego celu w kosmosie, Teleskop Jamesa Webba Stopniowo przygotowuje się do rozpoczęcia działalności. Jednym z ściśle monitorowanych etapów jego rozprzestrzeniania się był Rozłóż osłonę termiczną. ten Piąta membrana tej struktury Przedłużony 4 stycznia 2022 r.

Ten przedmiot powinien pozwolić, aby teleskop nie był bezpośrednio ogrzewany przez nasze światło! gwiazda (Należy pamiętać, że teleskop nie może być umieszczony w cieniu Ziemi, ponieważ potrzebuje własnych paneli słonecznych, aby dalej zasilać go w energię) i schłodzić go do temperatury około -223 stopnie Celsjusza. Mniej niż ciekły azot (-196°C). Jest wyraźnie znacznie niższy niż temperatura Nasze lodówki. Dlaczego konieczne jest zachowanie narzędzi JWST w tym przenikliwym mrozie?

Więcej

Ochrona zapewniana przez tę osłonę obiektywu jest niezbędna do obserwacji wszechświata przez Jamesa Webba. bardziej precyzyjne, ” Temperatura podstawowe lustro [qui] Jest to pierwszy element, który decyduje o tym, jak wykrywać drobne obiekty w podczerwieni „,” wytłumaczyć Na Twitterze Klaus Pontopedan, astronom w Instytucie Nauki Teleskopu Kosmicznego i dyrektor naukowy Centrum JWST. Dodaje, że „ Jeśli jest gorąco, oznacza to wyeliminowanie wrażliwości dużego lustra przy oknie ».

„To byłoby jak użycie teleskopu w pogodny letni dzień”.

Ekspert stwierdza, że ​​każda substancja emituje światło w zależności od swojej temperatury. Pamiętamy to zdanie, które bardzo dobrze podsumowuje jego punkt widzenia: Cieplej = więcej światła, bardziej niebieskie światło. Chłodniej = mniej światła, czerwone światło. Chłodniejszy obiekt będzie świecił głównie w świetle podczerwonym. ” Gdyby duże lustro JWST było trzymane w temperaturze pokojowej, tak jak Hubble, byłoby niesamowicie jasne w świetle podczerwonym.. […] To byłoby jak używanie teleskopu w pogodny letni dzień „ciągły” Klausa Pontopedana.

READ  Ostatnie kawałki przed nowym pęknięciem!

tu masz tutaj Co by się stało, gdyby lustro główne Jamesa Webba pracowało w temperaturze pokojowej, zamiast schładzać się zgodnie z przeznaczeniem. Po prostu nie zobaczymy tej odległej galaktyki.

Zatem lustro teleskopu musi być wystarczająco chłodne, aby wykryć światło z pierwszych galaktyk (jednego z jego celów). ” Aby nie zostało od razu zalane światłem lustra, musi być chłodniej niż około 50 K ».

Skuteczne nałożenie kremu z filtrem spowoduje stopniowe obniżenie temperatury lustra przez kilka tygodni. Chłodziwo, które przypomina rodzaj pułapki, zostało również zastosowane w celu odrzucenia ciepła z instrumentów naukowych. W ciągu kilku tygodni naukowcy w końcu przekonają się, czy ich modele dokładnie przewidziały ostateczną temperaturę Obserwatorium Jamesa Webba.