Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W orzeczeniu utrzymywano, że pomimo jego udziału w skrajnie prawicowej konferencji

W orzeczeniu utrzymywano, że pomimo jego udziału w skrajnie prawicowej konferencji

UEFA ogłosiła w piątek, że przyjęła do wiadomości „theGłębokie przeprosiny i wyjaśnieniaSimon Marciniak, Ten piątek, o swoim udziale w skrajnie prawicowej konferencji cztery dni temu.

Polski arbiter śledził w sobotę 10 czerwca finał Ligi Mistrzów, najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie, organizowanych przez UEFA.

„Zostałem poważnie wprowadzony w błąd”.

Przeprosił kilka godzin po rozpoczęciu kontrowersji w czwartkowy wieczór, kiedy Stowarzyszenie na rzecz Walki z Rasizmem i Antysemityzmem Najdi Wichig wysłało do Komisji Europejskiej list protestujący przeciwko udziałowi rządzącej w konferencji zorganizowanej w poniedziałek przez przywódcę skrajnej prawicy Sławomera Mentzena.

Ten ostatni wyjątkowo zapowiedział w 2019 roku, że nie chceDla Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii EuropejskiejSzymon Marciniak potwierdził, że tak.Poważna dezinformacjadodając:Wartości promowane przez ten ruch są całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami i zasadami, których staram się bronić w życiu„.

„Najlepszy sędzia na świecie”

W Polsce wiele głosów podniosło się w obronie orzeczenia, jeszcze zanim ogłosił on przeprosiny. „Jest najlepszym sędzią na świecie, szanuje każdego człowieka i zapewnia ten szacunek na boisku i w życiu. Co ciekawe, poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Nie możemy go oceniać na podstawie jednej opinii i to nie jest sprawiedliwe”.

Simon Marciniak poprowadził finał Pucharu Świata pomiędzy Francją a Argentyną w grudniu ubiegłego roku w Katarze. Setki milionów widzów ponownie zobaczą go na boisku, podczas finału Ligi Mistrzów w Stambule. Gdzie Manchester City zmierzy się z Interem Mediolan.