Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siret: Z galerii Yann Arthus-Bertrand skradziono trzy fotografie

Siret: Z galerii Yann Arthus-Bertrand skradziono trzy fotografie

Stowarzyszenie Lumière d’Encre potępia kradzież 3 portretów autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda w formacie 185 cm x 125 cm, które zostały zainstalowane w ramach wystawy La Terre vue du ciel. Pierwsza reklamacja została złożona.

Przez kilka dni Place des Droits de l’homme (w pobliżu Théâtre de Verdure) przypominało skansen: dziesięć portretów słynnego fotografa i reżysera Yanna Arthusa-Bertranda (plus Capelleta, czytaj poniżej) zostało wystawionych na gigantycznych płótnach zainstalowanych przez służby artystyczne miasta, w związku z czym zorganizowano wystawę Lumière dencére.

Jedno ze skradzionych zdjęć.
Niezależny

„Wielki sukces”

Ale dzieło Yanna Arthusa-Bertranda najwyraźniej wzbudziło zazdrość niektórych: trzy obrazy zostały skradzione, lamentuje Claude Bellem, dyrektor Centrum Sztuki i Fotografii Lumière d’encre, które organizuje to wydarzenie. „Dzisiaj (poniedziałek, przyp. red.), zauważyliśmy kradzież 3 zdjęć, przypiętych do Albucon, o wymiarach 185 cm x 125 cm wraz z podpisem. Demontaż tego rodzaju ciężkich i dużych paneli wymaga pewnego przygotowania i obecności kilku osób. Te skradzione obrazy nie są przenoszone ukradkiem ze względu na ich rozmiar”nie bez pewnej irytacji podczas Ta wystawa jest bezpłatna dla wszystkich. Był na miejscu 3 tygodnie i spotkanie się odbyło „WowLumiere de Anker złożył skargę do żandarmerii „Kolejna skarga od rady miasta nastąpi”.Claude Bellem potwierdza. Ten ostatni ma taką nadzieję „Wykorzystanie nadzoru wideo umożliwi znalezienie tych zdjęć, chyba że osoby odpowiedzialne je zgłoszą”.
wiadomość otrzymana.

Przeczytaj także:
wywiad. Yann Arthus-Bertrand wystawia w Céret: „Naszym sposobem konsumpcji jest konsumpcja ziemi. Wszyscy jesteśmy codziennie odpowiedzialni”

Widok planety z lotu ptaka

Wystawa Earth from Heaven autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda w Céret do środy 30 sierpnia Dostarcza wielkoformatowe obrazy swoich prac fotograficznych. Jak zdjęcie lotnicze planety…. Prezentowany w La Capelleta* i plenerowy na Place des Droits de l’homme (niedaleko Théâtre de Verdure et des Marronniers), wernisaż odbył się w sobotni wieczór przed 200 osobami. Z konferansjerem Yannem Arthusem-Bertrandem, który przez trzy dni życzliwie fotografował 558 mieszkańców Céret i Vallespir w ramach swojego cyklu „Les Français” (nasze poprzednie edycje).

* Otwarte od wtorku do niedzieli od 10:00 do 13:00 i od 14:30 do 18:30. wstęp wolny.
READ  Tutaj wszystko się zaczyna (spalenie): Hortensja faworyzuje Salomona zamiast innego ucznia i zostaje wykluczona