Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W obliczu pożarów Emmanuel Macron dziękuje naszym europejskim sąsiadom

Philip Wageser/Reuters Emmanuel Macron (tu w 2017 roku w Pałacu Elizejskim) dziękuje europejskim sąsiadom za pomoc w gaszeniu pożarów

Philip Wageser/Reuters

Emmanuel Macron (tu w 2017 roku w Pałacu Elizejskim) dziękuje europejskim sąsiadom za pomoc w gaszeniu pożarów

Polityka – kwestia solidarności. Prezydent Republiki Emmanuela Macrona W czwartek 11 sierpnia zamieścił wiadomość na swoim koncie na Twitterze, dziękując europejskim sąsiadom, którzy przybyli Francji z pomocą w walce Pożary, które mnożą się w okolicyZwłaszcza na południowym zachodzie. Wzmocnienia gruntowe, ale nie tylko.

Niemcy, Grecja, Polska, a w ciągu najbliższych kilku godzin Rumunia i Austria: nasi partnerzy jadą z pomocą Francji w obliczu pożarów”napisał głowa państwa na portalach społecznościowych, kiedy jego premier Elisabeth Borne przybyła do Hostens w Gironde wraz ze strażakami walczącymi z Ogromne pożary zniszczyły już ponad 6000 hektarów. I dodać: dzięki nim. Solidarność europejska działa. »

Jednocześnie Komisja Europejska ogłasza wysłanie 4 samolotów z floty Unii Europejskiej, z Grecji i Szwecji, a europejski satelita Copernicus został uruchomiony. Zbieranie podstawowych danych dla osób udzielających pierwszej pomocy w spalonych obszarach. »

Pewne posiłki spodziewane są dziś wieczorem

Już dzień wcześniej minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin był zadowolony. Kilka pozytywnych odpowiedzi powołując się w szczególności na wsparcie pochodzące z Włoch. Podobnie jak w lipcu, Włochy solidaryzują się z Francją Emmanuel Macron potwierdza w czwartek na Twitterze, podczas gdy lokalna ochrona ludności dzień wcześniej dała jasno do zrozumienia, że ​​nie jest w stanie odpowiedzieć na wezwanie francuskich władz z powodu szalejących również w ich kraju pożarów. ” Wielu Kanadyjczyków przybyło, aby wesprzeć francuskich i europejskich strażaków zgromadzonych na naszych ziemiach W końcu Prezydent RP jest zdeterminowany.

READ  Były producent Gilbert Rozon złożył pozew o gwałt

W ostatnim roku pożyczyliśmy wiele aktywów lotniczych w Grecji, Hiszpanii, czasem we Włoszech, czasem poza Europą Gerald Darmanin w środę wyjaśnił: „ Tutaj Francja jest szczególnie dotknięta, dlatego prosimy Europę o pomoc. Tak było już miesiąc wcześniej, w lipcu, przy tym samym pożarze w Żyrondzie.

Według zdjęć opublikowanych w sieciach społecznościowych, w szczególności posiłki znad Renu są już w drodze. W ten sposób Radio Sanef 107.7 publikuje wideo „Kolumna niemieckich strażaków na autostradzie A1 w kierunku południa Francji”, zrobione w ten czwartek rano, podobnie jak ja. Można to zobaczyć poniżej. Berlin informuje, że 64 strażaków i 24 pojazdy mają wystartować w czwartek wieczorem. Według „Elysee” polskie posiłki – 146 strażaków i 49 pojazdów – przybędą w piątek w południe.

Rumuni i Niemcy będą na ziemi jutro rano o świcie.Potwierdził to prasie Martin Jospero, Delegat Gubernatora ds. Obrony i Bezpieczeństwa w Gironde. W sumie 361 europejskich strażaków wyruszyło w drogę do południowo-zachodniej Francji, aby wesprzeć 1100 strażaków, którzy dzień i noc walczą o wznowienie pożaru po ogromnym pożarze Landeras (14 000 hektarów spłonęło już w lipcu).

Trzeba powiedzieć, że Francja stoi w obliczu sytuacji”. wyjątkowy Jak powiedziała premier Elizabeth Bourne, która maszerowała na froncie pożaru, aby pokazać swoje wsparcie dla strażaków.

Kindery i ciągniki holownicze

Nigdy nie zmobilizowaliśmy tak wielu zasobów A przywołano, oprócz zapowiedzianych przez Prezydenta RP posiłków naziemnych, przylot dwóch samolotów. grecki kanadyjski » i dwa szwedzkie samoloty. Ciągniki pneumatyczne. zostaną wysłane W ciągu dnia oraz, według prezydencji, przybycia i udzielenia pomocy francuskiej flocie i 21 samolotom, które ją tworzą.

mniejRzecznik Komisji Europejskiej podsumowuje pomoc wysłaną do Francji: 4 samoloty, strażacy z Niemiec, Grecji, Polski, Austrii i Rumunii. Włoski Kanadyjczyk, ogłoszony przez Emmanuela Macrona, zostanie dodany do tej listy.

W tym bardzo delikatnym kontekście, pomimo europejskiej mobilizacji lub podróży Geralda Darmanina i Elizabeth Born, władza wykonawcza bierze odpowiedzialność na miejscu lub w sieciach społecznościowych za brak wsparcia lub przygotowania. — zaapelował premier „Ekstrakcja wyników” O tych pożarach podczas jego wymiany, a czasem i mięśni, w Hostens w czwartek.

READ  Obudziłem się delikatnie i dałem sobie igłę

Przypomnijmy sobie, jak potraktowano naszych strażaków podczas demonstracji cztery miesiące temu, domagając się więcej sprzętu, cukierków i siły roboczej oraz podwyżki ich nędznych zarobków. Segolene Royal napisała na Twitterze, dzwoniąc do nich. Poszanowanie Poza zwykłymi podziękowaniami.

W środę przed zmrokiem we Francji płonęło osiem dużych pożarów, w Gironde, Maine-et-Loire, Jurze, Drôme, Aveyron i Lozère… Nie wspominając już o niezliczonych małych pożarach, które wybuchają każdego dnia z północy na południe.

Zobacz także na The HuffPost: Pożar Gironde zaczyna się ponownie i rozprzestrzenia w kierunku Landes