Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Nouvelle-Aquitaine odsetek niezaszczepionych oddziałów intensywnej opieki medycznej jest 18,5 razy większy niż w przypadku szczepień

Czy jest więcej szczepień niż osób nieszczepionych w szpitalu na Covid-19? Pytanie, logicznie rzecz biorąc, jest często poruszane. Odpowiedź jest tak prosta jak 8>1: Tak, oczywiście. Czy to oznacza, że ​​szczepionki nie są skuteczne? oczywiście że nie.

Ponieważ przy prawie 8-krotnie większej liczbie osób zaszczepionych niż niezaszczepionych, analizowanie liczb w wartościach bezwzględnych lub obliczanie liczby osób ściśle mówiąc, jest oczywistym błędem w rozumowaniu lub rażącą manipulacją.

Aby matematycznie rygorystycznie odpowiedzieć na pytanie, utworzono Departament Badań, Studiów, Ewaluacji i Statystyki (DREES) Baza jest otwarta dla wszystkich Który zbiera liczby przyjęć do szpitala, badań i szczepień. To pozwala mu obliczyć liczby na podstawie liczby populacji niezaszczepionych, częściowo zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych.

i Data najnowszych dostępnych danych z raportów z 19 grudnia, więc przed nagłym przyspieszeniem zanieczyszczenia przez zmienną Omicron są one jednak jednoznaczne.

1974 nie jest zaszczepionych, a 174 w pełni zaszczepionych w szpitalu (na milion osób)

W regionie Nouvelle-Aquitaine

Oto liczby podane przez pracowników służby zdrowia, po przeanalizowaniu każdej z trzech grup na grupy liczące milion osób:

– 1974 nieszczepionych w szpitalu (a więc 1 mln)

– 540 zostało zaszczepionych ostatnią pierwszą dawką (dawka otrzymana przez 14 dni lub krócej)

– 234 było zaszczepionych skuteczną dawką początkową (dawką przyjmowaną przez ponad 14 dni lub drugą dawką przez 7 dni lub krócej)

– 174 w pełni odporny. Szybka arytmetyka pozwala powiedzieć, że istnieje stosunek (w tym przypadku miliona osób)11,3 razy więcej osób niezaszczepionych w szpitalu niż osób w pełni zaszczepionych

.

Jeśli następnie spojrzymy na względną liczbę osób, które są na oddziale intensywnej terapii lub intensywnej terapii, przepaść pogłębia się jeszcze bardziej:

– 741 zaszczepionych na oddziale intensywnej terapii

355 zostało zaszczepionych pierwszą nowoczesną dawką

READ  7 szalonych projektów w kosmos!

17 zostało zaszczepionych skuteczną pierwszą dawką

– 40 w pełni ufortyfikowanych Te same obliczenia co powyżej wskazują, że obliczamy proporcjonalnie w Nouvelle-Aquitaine18,5 razy więcej szczepień intensywnej opieki niż pełne szczepienie

.

Otwarta platforma danych DREES dostarcza dane zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym.

Julian Pjay