Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Norwegii dwóch zabitych i kilku rannych w strzelaninie w Oslo

Norweska policja, która aresztowała jednego z podejrzanych, poinformowała, że ​​w strzelaninie w pobliżu barów w centrum Oslo w nocy z piątku 24 czerwca na sobotę 25 czerwca zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych, wiele z nich w ciężkim stanie.

Zdjęcia miały miejsce około 1 w nocy (czasu lokalnego) w trzech pobliskich lokalizacjach, w tym w gejowskim barze w centrum stolicy Norwegii. Policja zgłosiła dwie ofiary śmiertelne i 14 obrażeń oraz poinformowała, że ​​skonfiskowano dwie bronie.

„Wszystko teraz wskazuje, że była tylko jedna osoba, która wykonała ten gest”.Urzędniczka policji, Tori Barstad, powiedziała podczas konferencji prasowej. Dodał jednak, że stołeczna siła robocza została wzmocniona, aby radzić sobie z innymi incydentami, nie precyzując, czy był to akt terroryzmu.

Powiedział, że policja otrzymała pierwsze raporty o 1:14 w nocy, a podejrzany został aresztowany pięć minut później. Strzelanina odbyła się w pobliżu London Gay Club, Hare Nielsen Jazz Club i punktu sprzedaży na wynos. Policjanci zebrali się, aby zastanowić się nad wpływem strzelaniny na organizację Parady Równości, która ma się odbyć w sobotnie popołudnie w Oslo.

„Bardzo twarda”

„Wydawał się bardzo zdeterminowany, do czego dążył. Kiedy zrozumiałem, że to niebezpieczne, pobiegłem. Na ziemi leżał zakrwawiony mężczyzna”.kobieta, która widziała scenę, powiedziała gazecie gang Ferdence (GV). Porozmawiaj z innym świadkiem GV Użycie broni automatycznej – informacja niepotwierdzona przez policję – i o tym mówiłem„Scena wojny”. „Na ziemi było wielu rannych, którzy mieli urazy głowy”.Powiedział.

Według dziennikarza NRK, który był obecny w czasie strzelaniny, strzelec przybył z torbą, w której wyjął broń, z której strzelał. Teren patrolowała silnie uzbrojona policja, wyposażona w kamizelki kuloodporne i hełmy. Spośród 14 rannych ośmiu trafiło do szpitala, a sześciu innych zostało objętych opieką służby zdrowia.

READ  Macron gratuluje nowemu prezydentowi Izraela Izaakowi Herzogowi

„Niektóre zostały opisane jako poważnie ranne, a inne z niewielkimi obrażeniami”.Policjant Tori Barstad powiedział. Ogólnie spokojna Norwegia była miejscem śmiertelnych ataków 22 lipca 2011 r., kiedy prawicowy ekstremista Anders Behring Breivik zabił 77 osób w zamachu bombowym na siedzibę rządu w Oslo i strzelaninie na zgromadzenie młodych robotników na wyspie Utoya. .

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Norwegii „Gil Otoya” wchodzi do rządu

Świat z AFP