Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W kierunku złagodzenia ograniczeń zdrowotnych dla osób zaszczepionych i zaszczepionych

Pod koniec tygodnia zostanie poddany pod głosowanie projekt ustawy o zniesieniu ograniczeń zdrowotnych dla osób, które zostały zaszczepione i zaszczepione przeciwko Covid-19.

Osoby zaszczepione i zaszczepione w drodze do wolności od wszelkich ograniczeń zdrowotnych w Niemczech? Pod koniec tygodnia zostaje przedstawiony projekt na ten temat. Nosiła go minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (Partia Socjaldemokratyczna) i podobno została zatwierdzona przez rząd. Wiele niemieckich mediów. W poniedziałek (3 maja) minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że ma nadzieję Poluzuj ograniczenia nałożone na te osoby. Omawiane tematy będą obejmować zasady ciszy nocnej, ograniczenia dotyczące kontaktu i testowania oraz wymagania dotyczące kwarantanny.

Tylko osoby, które mogą wykazać, że otrzymały pełny harmonogram szczepień lub te, które zaraziły się Covid-19 mniej niż 6 miesięcy temu, będą mogły skorzystać z tego zwolnienia, jeśli zostaną zatwierdzone. W przypadku osób, które zostały zaszczepione, niezbędna będzie możliwość dostarczenia cyfrowego certyfikatu za pośrednictwem smartfona. Jednak dla tych, którzy nie mają tego narzędzia, nadal będzie można złożyć certyfikat w formacie papierowym wraz z kodem QR, jak wyjaśnia. Niemiecki dziennik Der Tagesspiegel.

W przypadku osób, które zaraziły się Covid-19, kontrola wydaje się bardziej skomplikowana. Wyjaśnił, że konieczne będzie udowodnienie, że zostałeś zarażony wirusem ponad 28 dni temu i mniej niż 6 miesięcy temu. Jeśli infekcja trwa dłużej niż 6 miesięcy, wystarczy jedno wstrzyknięcie, ustalając dzień. Do zaświadczenia o szczepieniu będzie dołączony negatywny wynik testu PCR.

Potencjalne złagodzenie ograniczeń granicznych

Osoby z odpornością będą mogły skorzystać z zawodów usługowych, takich jak zakupy czy fryzjerstwo, bez konieczności wykonywania wstępnych testów. W rzeczywistości od 31 marca, zanim będzie mógł wejść na przykład do sklepu w Berlinie, który nie jest niezbędny, konsument musi przedstawić negatywny test antygenu Covid-19 z datą tego samego dnia.

READ  Narasta presja wokół przyszłej europejskiej platformy startowej Ariane 6

To prawo nie dotyczy tylko Niemców. Minister zdrowia Jens Spahn wyjaśnił procedury przyjazdu do Niemiec. Nie musisz już składać negatywnego testu PCR, Jeśli mają dowody na podwójne szczepienie. Kwarantanna może również zostać anulowana, pod warunkiem, że podróżni nie przyjeżdżają z kraju, w którym występuje denerwująca zmienna.

Akceptowane są tylko szczepionki zatwierdzone przez Unię Europejską, takie jak Biotech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson. Obecnie do nich nie należy rosyjska szczepionka Sputnik. Chociaż trwają rozmowy między Rosją a Niemcami. Kolejny warunek: od ostatniego wstrzyknięcia musiało minąć 14 dni.

Sytuacja zdrowotna w Niemczech

Istnieje kilka powodów, które uzasadniają chęć zniesienia restrykcji wobec osób, które zostały zaszczepione i zaszczepione.Pierwszy Minister Sprawiedliwości wskazał na badania przeprowadzone przez Instytut Roberta Kocha, z których wynika, że ​​nie ma zagrożenia ze strony osób, które zaraziły się wirusem. .

Potem sytuacja zdrowotna w Niemczech ma tendencję do poprawy. W ciągu ostatnich siedmiu dni zidentyfikowano 150 przypadków na 100 000 osób. Widzimy również malejący współczynnik reprodukcji (R) dla Covid-19: jak widać poniżej, wynosi on 0,97 w Niemczech i 0,90 we Francji.

Porównanie efektywnego współczynnika reprodukcji między Francją i Niemcami. Nasz świat w danych

Zmniejsza się również wskaźnik nowych zakażeń i śmiertelność. W kraju, w którym każdego dnia odnotowuje się średnio 17815 nowych zakażeń, w poniedziałek 3 maja odnotowano 8364 przypadki i 122 zgony.

Nowe infekcje i zgony w Niemczech. Reuters – Covid Tracker

Jeśli widzimy, że Niemcy są karmione trochę szybciej niż Francja, to obecnie zajmuje drugie miejsce pod względem liczby osób, które są w pełni zaszczepione. Wreszcie, harmonogramy szczepień są podobne dla dwóch krajów europejskich, co widać na dwóch poniższych wykresach:

Odsetek osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19 Nasz świat w danych
Odsetek populacji w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 Nasz świat w danych

A co z Francją? Pytanie zostało zadane 2 kwietnia : 83-letni emeryt zwrócił się do sędziego Rady Stanu o zawieszenie ograniczeń w podróżowaniu przyjętych przez rząd, aby nie miały one już zastosowania do osób, które zostały zaszczepione. Sędzia pilny odrzucił jego wniosek, uznając, że mogą być nosicielami wirusa i przyczynić się do jego rozprzestrzeniania się.

READ  O czym pamiętać od czwartku 7 lipca

Zobacz także – Covid-19: Niemcy chcą złagodzić ograniczenia dotyczące osób, które zostały zaszczepione