Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Europie rozpoczął się szantaż gazowy

Białoruś (Zwany także Białorusią) grozi odcięciem gazu do Europy, ponieważ ta ostatnia oskarża ją o wykorzystywanie imigrantów jako broni.

To jest szantaż Mogłoby to zwiastować innych ze wschodniej… Francji.

podły złoczyńca

ten Obecny kryzys graniczny Między Białorusią a Unią Europejską, w szczególności Polską, ale także Litwa, a Łotwa, ze względu na masowy napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki na Białoruś (z jego błogosławieństwem).

W ten sposób dyktator Białorusi (Łukaszenko) pokazuje, że potrafi zaszkodzić Europie. Przypomina jej, że byłoby dla niej lepiej, gdyby przestała krytykować swoją politykę wewnętrzną i dała jej lekcje moralności.

Być może Władimir Putin potajemnie się z tego cieszy: bunt Sarkastycznie przeciwko Polsce, która strzelała gazem łzawiącym przeciwko tym biednym imigrantom, którzy rzucali kamieniami w polską policję…

Niemcy jutro?

bezpieczeństwo dostaw W energetyce z Europy, której gaz jest niezbędnym składnikiem, do produkcji ciepła i energii elektrycznej, zwłaszcza w Niemczech, osłabia ją obowiązek importu z zagranicy (Rosja, Algieria, USA, Katar, …).

Niemcy, które mają być platformą (hubem) dystrybucji gazu w Europie wraz z nowym gazociągiem Nord Stream 2 (ma działać w 2022 r.) może pewnego dnia naśladować Białoruś, zamykając zawór gazowy, jeśli reszta Europy nie zastosuje się dla niego ” dyktuje » polityczne i komercyjne

Gaz w postaci ciekłej (LNG) mogą również importować tankowce LNG ze Stanów Zjednoczonych. Ale te łodzie można po drodze przekierować do krajów o najwyższych ofertach, jak to już miało miejsce jesienią 2021 r., kiedy ceny gazu nagle wzrosły, gdy nie było braków.

Jedyne rozwiązanie jest wymiana Jak najwięcej energii jądrowej opalanej gazem do produkcji energii elektrycznej i ciepła (bezpośrednio lub poprzez pompy ciepła).

Niepotrzebne energie odnawialne

Niszczycielskie energie odnawialne (turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne, które są uzupełniane co 20 lat) nie wystarczą do produkcji energii elektrycznej potrzebnej do dekarbonizacji gospodarki. Mają też potrzebuję gazu (jak również z węgiel w niemczech), aby zrekompensować brak produkcji w bezwietrzne noce.

READ  Wynagrodzenia nauczycieli w Europie

Dlatego zajęłoby to Konieczność rozwoju energetyki jądrowej Zastąpienie elektrowni węglowych i gazowych, a także turbin wiatrowych i słonecznych w celu głębokiej dekarbonizacji gospodarki w celu reindustrializacji Francji.

Chodzi o promowanie (lub ożywienie?) przemysłu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, który dzięki energii jądrowej opiera się na bezemisyjnej energii elektrycznej.

Produkcja jednej tony aluminium w Dunkierce za pomocą energii elektrycznej z elektrowni jądrowej Gravelines (Około 15 megawatogodzin (MWh) à 6 kg dwutlenku węgla na megawatogodzinę) emituje tylko 0,1 tony dwutlenku węgla, podczas gdy w Chinach … 15 ton dwutlenku węgla (jedna tona dwutlenku węgla / megawatogodzina, 150 razy więcej!) jest emitowane przy tej samej produkcji, która jest głównie zasilana energią elektryczną z węgla drzewnego!

Kryzys gazowy pokazuje również, że podatki od niskoemisyjnej energii elektrycznej są wyższe niż od gazu, podczas gdy w perspektywie dekarbonizacji powinny mieć zastosowanie do materiałów węglowych, takich jak węgiel i gaz.

Ale Niemcy nie chcą wysokiego podatku węglowego od gazu, który by je karał, to one chcą wyjść z energetyki jądrowej i wejść w erę gazową ze swoim rosyjskim partnerem!

Przypomnienie: ich były doradca Gerhard Schroeder, przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy spółki kontrolowanej przez rosyjską Grupę Gazprom od 2005 roku, wybrany prezydent Członek Rady Dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft w 2017 roku.

Budować czy niszczyć?

Energetyka jądrowa we Francji opiera się na 3200 krajowych przedsiębiorstwach (w porównaniu do zaledwie 500 aeronautyki) z długoterminowymi kontraktami i niezbywalnych przedsiębiorstwach o wysokiej wartości dodanej. Postanowił zniszczyć roślinę Elektrownia jądrowa w Fessenheim Może to był fajny polityczny zamach stanu danie z soczewicy (zielone), Był to jednak poważny błąd popełniony kosztem ogólnego interesu Francji.

Rezerwy gazu we Francji mają około trzech miesięcy w zimie, podczas gdy rezerwy uranu do produkcji energii jądrowej mają ponad 5 lat, co pozwala na przeminięcie kryzysu i jego nadejście.

READ  Przyszły zakres polskiego rynku obuwniczego według kluczowych segmentów, wielkości wzrostu, pojawiających się trendów i prognoz do 2030 r. // Skumulowany wpływ COVID-19

długoterminowa wizja (powyżej 20 lat i do 80 lat) jest niezbędna w produkcji energia elektryczna bez węgla pochodzenia jądrowego w celu zbudowania neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości we Francji i Europie.

Francja zbudowała swoją obecną flotę elektrowni jądrowych, które wytwarzają 70% energii elektrycznej na potrzeby konsumpcji szok olejowy Od lat 70. Dziś powinien jak najlepiej chronić się przed przyszłymi wyłudzeniami gazu i „wstrząsami gazowymi”, które nadejdą ze Wschodu… lub skądinąd (Południe, Stany Zjednoczone…).

Bezpieczeństwo dostaw energii do Francji musi podsycać myślenie kandydatów podczas kampanii prezydenckiej, jeśli Francuzi nie chcą braku gazu i znajdą się zakładnikami „bez skrupułów” sąsiadów, którzy ze swojej strony Po pierwsze, broń ich interesów.