Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Dubaju po ulewnych deszczach na lotnisku i w mieście doszło do imponujących powodzi

W Dubaju po ulewnych deszczach na lotnisku i w mieście doszło do imponujących powodzi

Międzynarodowe – Lotnisko zamienia się w basen. Ulewne deszcze nawiedziły Zjednoczone Emiraty Arabskie, całkowicie zalewając pasy startowe międzynarodowego lotniska i zmuszając firmy do zmiany kierunku lotów przylatujących we wtorek, 16 kwietnia. Na większą skalę kilka miast zostało sparaliżowanych przez powodzie wywołane ulewnymi deszczami.

Dwa inne kraje Zatoki Perskiej, Bahrajn i Oman, również zostały dotknięte poważnymi powodziami. W Ammanie w wyniku powodzi, które zmyły pojazdy, zginęło 18 osób. W mediach społecznościowych krąży wiele zdjęć pokazujących skalę zniszczeń Jak pokazano na filmie na górze artykułu.

Lotnisko w Dubaju, jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie, które we wtorek wieczorem ma obsłużyć ponad 100 lotów, zostało zmuszone zawiesić działalność na 25 minut ze względu na chaos wywołany burzą. Niezwykle rzadkie zjawisko w pustynnym kraju. „Ze względu na wyjątkowe warunki pogodowe międzynarodowy port lotniczy w Dubaju tymczasowo zmienia kierunek lotów oczekiwanych na dzisiejszy wieczór do czasu poprawy sytuacji”.– powiedział rzecznik lotniska w Dubaju. Powiedział, że loty odlotowe są kontynuowane.

Wyjątkowe powodzie

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych, zalane zostały główne centra handlowe w Dubaju, a także drogi i stacja metra. Szkoły w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostały zamknięte i oczekuje się, że pozostaną zamknięte w środę ze względu na przewidywane silniejsze opady deszczu.

Rząd Dubaju przedłużył także do środy pracę zdalną swoim pracownikom. Rządy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu ostrzegały już wcześniej, że ryzyko zmiany klimatu prowadzi do większej liczby powodzi.

READ  Na żywo – Wojna na Ukrainie: Zełenski mówi, że Rosjanie stracili „co najmniej jedną brygadę” w Awdijiwce

Według władz w Ammanie od niedzieli co najmniej 18 osób zginęło w powodziach po tym, jak we wtorek znaleziono ciało dziecka. W niedzielę agencja informacyjna Oman podała, że ​​dziewięcioro uczniów i troje dorosłych zginęło, gdy powódź porwała ich samochody.

Ogólnie rzecz biorąc, według mediów specjalizujących się w sprawach ochrony środowiska Bon Petit, „119 mm deszczu w ciągu 24 godzin na lotnisku w Dubaju. To 1,5 razy więcej niż przypada w ciągu jednego roku. To liczba, która wyraźnie pokazuje skalę zjawiska. Ze względu na zmianę klimatu dotkliwość i czas trwania tego rodzaju klęsk żywiołowych będą wzrastać.

Zobacz także na HuffPost :