Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W ćwierćfinale Francja zmierzy się z Niemcami

The Blues, którzy w środę spróbują awansować do ćwierćfinału, nie przegrali ani jednego meczu od startu mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Reprezentacja Francji zmierzy się z Niemcami w środę, 25 stycznia (godz. 18:00) w Gdańsku w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023. Niemcy przegrali w poniedziałek, 23 stycznia, z Norwegią (28-26) w Katowicach ( Polska), w bezpośrednim starciu trzeciej grupy rundy zasadniczej. Reprezentacja Francji zajęła pierwsze miejsce w grupie A po niedzielnym zwycięstwie w Krakowie nad Hiszpanią (26-28). Norwegowie zmierzą się z Hiszpanami, a pozostałe mecze ćwierćfinałowe to Szwecja z Egiptem i Dania z Węgrami.

Niemcy, którzy liczyli na pierwsze miejsce w grupie (wystarczył im remis), we wtorek, dzień przed kwartą, przeprowadzą 500-kilometrowy wypad nad Bałtyk. Trasa pokonana 24 godziny wcześniej przez Francuzów, którzy będą mieli całodzienny odpoczynek.

„Czy to może coś zmienić? Zobaczymy. Jeśli istnieje przepis na wygranie kwarty, ponieważ mamy o jeden dzień odpoczynku więcej niż przeciwnik, będę mógł go wykorzystać. Tak nie jest” – powiedział. Skomentował trener Sunday Blues, Guillaume Gilles. The Blues przecięli już ścieżki z Niemcami w fazie grupowej w drodze po tytuł olimpijski w Tokio latem 2021 roku (30-29).. „To nie będzie łatwe. Niemcy mają dużo młodych, na pewno mniej doświadczonych elementów, ale wnoszą dużo świeżości i szybkości” Poniedziałek powiedział trener Bluesa.

Możliwe starcie ze Szwecją

Po dwóch etapach fazy grupowej i dwóch i pół tygodniach rywalizacji, która mogła wydawać się nieco długa, przeplatanych meczami o względnej intensywności (Arabia Saudyjska, Iran, a nawet Czarnogóra i Hiszpania), mistrzowie olimpijscy atakują, według Gilla, „Ten kluczowy moment, cel, (jeśli chcą) być na bieżąco ze swoimi ambicjami: iść do końca. Nagle liczniki resetują się do zera. Naprawdę zamierzamy zmienić przyzwoitość i dramat.”dodał trener.

A w przypadku awansu Błękitni mogą zmierzyć się w półfinale w piątek ze Szwecją z mistrzami Europy u siebie w Sztokholmie, ponieważ niedzielne zwycięstwo dało im miejsce w tej samej części tabeli.

READ  Ohm: Payet, wielka wiadomość jest po Marsylii