W chmurze w Polsce Belgijka Marina Zaniewska zdobywa swój pierwszy tytuł WTA

Marina Zaniewska, 27 i 165 na świecie, zdobył swój pierwszy tytuł na głównym torze. W niedzielę w Polsce w swoim pierwszym finale wygrała proste sety ze Słowaczką Krystyna Kokowa (WTA 150) 6-4, 7-6 (4) Po 1h51 meczu w finale turnieju tenisa piaskowego w Gdyni w Polsce, turniej WTA 250 zarobił 235 238 €.

Jestem teraz bardziej zdenerwowany niż podczas meczuZaniewska zaczęła ze śmiechem po wygraniu pierwszej edycji turnieju nad brzegiem Bałtyku.Żyłem dzisiaj moim marzeniem, jest naprawdę fajnie. Mam na myśli tak wiele rzeczy, że ciężko je poskładać. To dla mnie wielkie osiągnięcie.

Rozgrywając mecz 0-3 po dwukrotnej utracie zaangażowania, 27-letnia Belgijka stopniowo wchodziła do meczu. Bez paniki odzyskała wydajność, którą miała w ciągu tygodnia, aby wrócić do 3-3. Zanevska kontynuowała swój rozpęd przeciwko niezwykłemu przeciwnikowi, grając dwiema rękami po każdej stronie. Kucova był nieco szalony przy serwisie, popełniając trzy podwójne błędy w pierwszym secie, dając rundę Belgowi (6-4).

Po raz kolejny prowadząc 0:3 w drugim secie rodowita Odessa ponownie zmieniła przebieg meczu, wyrównając 5 meczów z rzędu. Wysłana, by zdobyć tytuł, oddała kolejną przerwę, tym razem potwierdzoną przez 31-letnią Słowakę (5-5), która również grała w swoim pierwszym finale.

Zaniewska przyznała pod koniec swojej połowy, że jej największa walka była mentalna i ponownie to sprawdziła, kiedy odziedziczyła cztery punkty meczowe przy 6-5, ale nie mogła ich wymienić (6-6). Dlatego w decydującym meczu obaj zawodnicy rozegrali mecz. Bardziej regularnie pojawiał się Belg (7-4).

W półfinale w Lozannie w zeszłym tygodniu, który był już pierwszym na prawicy, Zaniewska pisze najpiękniejszą linię w swoim rekordzie, który do tej pory zdobył 18 tytułów singli ITF.

Przeczytaj także: Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Elise Mertens odpadła w pierwszej rundzie gry pojedynczej, Van Uytvanck awansuje do drugiej rundy

READ  Polacy prowokują bluesa

Przeczytaj także: WTA Palermo: Kimberley Zimmermann wygrywa debel i otwiera swój licznik na głównym torze