Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W centrum uwagi znajduje się także boks olimpijski

W centrum uwagi znajduje się także boks olimpijski

Wśród innych nagród wręczonych w sobotę w hotelu Thon Bristol Stephanie, po równej liczbie głosów przyznano Srebrną Rękawicę, przyznawaną za walkę roku, dwóm bokserom. Yvesowi Ngabo za godny występ w Rosji przeciwko Jewgienijowi Tiszczence na kilka miesięcy przed zdobyciem tytułu mistrza świata IBO w wadze półciężkiej oraz Sorekowi Petrosjanowi za zwycięzcę zaciętego pojedynku.”I dość krwawy, ku uciesze publiczności. Przeciwko Somayowi Bilalowi o tytuł superlekkiego Beneluksu obaj byli w centrum uwagi.

„Chcę kontynuować postępy krok po kroku i dążyć do nowych międzynarodowych tytułów”.Petrosian potwierdza.

Yves Ngabo i Sorek Petrosyan zostali nagrodzeni za swoje występy. © Camereri Inio

Ze swojej strony Brązową Rękawicę, nagrodę przyznawaną najlepszemu profesjonaliście roku, odebrał Jan Heyen, będący niewątpliwie dwukrotnym mistrzem Belgii w wadze super półśredniej, członkiem BC Bovi. 23-letni Henoyer (13 zwycięstw, 3 porażki) w ostatnich miesiącach wygrał cztery walki, w tym dwa tytuły mistrza kraju.

Brązowa Rękawica trafiła do Jeana Helina. © Camereri Inio

Co więcej, najlepszymi amatorami w kraju są, co nie jest zaskoczeniem, Wasilij Ostoroi i Oshin Deryu. Obaj stanęli na podium (brąz dla brukselki w kategorii 57 kg i srebro dla Vlaanderena, który dotarł do finału w kategorii 66 kg) podczas Igrzysk Europejskich odbywających się w czerwcu ubiegłego roku w Polsce.

Wasilij Ostoroi u boku Michaela Isomby w wadze ciężkiej. © Camereri Inio

Z tej okazji nasi rodacy wygrali bilet na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu, gdzie Belgia będzie reprezentowana po raz pierwszy od 1992 roku.Jedziemy do Paryża po nowy medal.Wyjaśnili to razem w tę sobotę.

Wreszcie Glove of Honor za całą karierę został przyznany Sugarowi Jacksonowi z Antwerpii, który osiągnął szczyt belgijskiego boksu, zostając mistrzem Europy w 2007 roku i obronił ten tytuł pięciokrotnie.

Nie zapomniano o byłym mistrzu Europy Sugar Jacksonie. © Camereri Inio
READ  Benzema i Aubameyang przebojami La Liga, Manchester City przegrał... Co zapamiętać z europejskiego weekendu