Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OGC Nice przywraca Salvatore Sirigu do Ligue 1

OGC Nice przywraca Salvatore Sirigu do Ligue 1

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Sześć lat po odejściu z Paris Saint-Germain Salvatore Sirigu (36 l.) wraca do francuskiej Premier League! Jak niedawno ujawniliśmy, włoski bramkarz, o który zabiegał latem FC Lorient, w końcu zdecydował się udać na południe Francji, aby dołączyć do OGC Nice.

„OGC Nice ma przyjemność podpisać kontrakt z Salvatore Sirigu! Przez dwa tygodnie Salvatore pokazał nam swoją pokorę, zmysł zespołowy i determinację, aby dołączyć do OGC Nice. Dobrze wyzdrowiał po kontuzji. ​​Będzie pełnił rolę nr 2, oferując swoje doświadczenie i wspieraj Marcina Bulkę i Teddy’ego Boulhandiego w ich rozwoju.– precyzuje dyrektor sportowy OGC Nice, Florent Gisolfi, w komunikacie prasowym drużyny Aiglons. Dzięki bogatej karierze mieszkaniec Nuoro wniesie całe swoje doświadczenie do treningu Francesco Farioli.

Doświadczenie Sirigu przekonało przywódców Nicei

Po okresie wolnym od kontraktu we Fiorentinie były bramkarz Genui i Sevilli stawia sobie nowe wyzwanie we Francji. Po owocnych rozmowach pomiędzy Riviera Club a Giovannim Branchinim, agentem reprezentanta Włoch (28 występów), Sirigu przyjdzie z pomocą Marcinowi Bulce, obecnemu numerowi 1 na siłowni.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Dla przypomnienia, dawny ostatni bastion Paris Saint-Germain, będący bazą startową projektu QSI latem 2011 roku, przez cały sezon 2022-2023 rozegrał zaledwie dwa mniejsze mecze, broniąc barw Napoli, a następnie Violi. Podczas pobytu w stolicy Francji Salvatore Sirigu zrobił bardzo dobre wrażenie, dwukrotnie zdobywając nagrodę Bramkarza Sezonu UNFP (2013 i 2014).

pub. the
aktualizować

READ  Mistrzostwa Europy w siatkówce – trzecia porażka w czterech meczach dla Red Dragons, które zostały pokonane przez Polskę