Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Vitinha w Paris Saint-Germain, całkowita umowa jest prawie podpisana

Vitinha w Paris Saint-Germain, całkowita umowa jest prawie podpisana

Profil Vitinhy rozwija się w PSG. Według naszych informacji pełna umowa na przyjazd pomocnika FC Porto nie została jeszcze podpisana, ale to tylko kwestia administracyjna.

Paris Saint-Germain prawie dostał pierwszego rekruta tego lata, z wyjątkiem skorzystania z opcji kupna Nuno Mendes, już wypożyczonego do Paryża w zeszłym sezonie przez Sporting Lizbona. W ten sposób Vitinha powinna wkrótce zdobyć szeregi mistrza Francji. Według naszych informacji, spotkania, które odbyły się w środę pomiędzy Paris Saint-Germain a zespołem Porto, w celu wypłacenia klauzuli zwolnienia (szacowanej na 40 mln euro), posunęły sprawę do przodu. Pełna umowa przeniesienia nie została jeszcze podpisana, ale na razie to tylko kwestia administracyjna.

Klauzula kary w wysokości 40 milionów euro

„Otrzymaliśmy namacalną ofertę o dużej wartości dla Vitenhy, której nie zaakceptowaliśmy, i liczymy na jego klauzulę zwolnienia” – powiedział niedawno prezydent Porto Jorge Nuno Pinto da Costa.

Reprezentant Portugalii (3 występy), 22-letni pomocnik, jest w swoim kraju przedmiotem wielu oczekiwań. „Postrzegam go jako prawdziwego crackera, zawodnika z ogromnym potencjałem, który jest tak naprawdę punktem odniesienia w swoim zespole. (…) Czyta grę jak nikt inny, przed wszystkimi i przewiduje sytuacje. Mamy duży problem gracz”, docenia Deco na A Bola w lutym 2022 roku.

Dlatego Vitina po raz drugi opuści Porto, po wypożyczeniu do Wolverhampton na sezon 2020-2021. Przyjedzie wzmocnić sektor gry, który go rozczarował, z wyjątkiem Marco Verrattiego, od kilku sezonów.

>> Informacje o oknie transmisji na żywo.

READ  Polska: Siostry Falcons błyszczą na World Masters