Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uważaj na „nielegalne” wynajmy wakacyjne.

Uważaj na „nielegalne” wynajmy wakacyjne.

Minorka — Hiszpania / Autor: Lotharingia / Adobe Stock

W Hiszpanii przed wynajęciem domu wakacyjnego należy najpierw upewnić się, że właściciel posiada niezbędne licencje. Wynajem bez pozwolenia jest bardzo powszechny w niektórych lokalizacjach.

Władze Balearów, archipelagu u wschodniego wybrzeża Hiszpanii na Morzu Śródziemnym, zdecydowały się rozprawić się z właścicielami obiektów wynajmu wakacyjnego, którzy prowadzą działalność bez niezbędnych licencji.

Wynajem wakacyjny bez pozwolenia jest na celowniku władz hiszpańskich

Hiszpański rząd oficjalnie wypowiedział wojnę nielegalnemu zakwaterowaniu na wakacje. W celu wyeliminowania szkodnika » W sobotę 27 stycznia gazeta podała, że ​​oszuści żerują na turystach przechodzić.

Na Balearach, w tym największej wyspie Majorka, gigant Booking.com zgodził się przyłączyć się do władz lokalnych w celu zwalczania fałszywych reklam zachęcających turystów do rezerwowania prywatnych obiektów, czasami po obniżonych cenach.

Inicjatywa ta ma umożliwić władzom regulowanie liczby obiektów notowanych nie tylko na Booking.com, ale także na Airbnb.

Minister turystyki Balearów przyznał, że nie wie dokładnie, ile na wyspie jest nielegalnych obiektów noclegowych i uważa, że ​​porozumienie z Booking rzuci światło na sytuację. a to jest, „ Aby wyeliminować tę plagę » Osoby, które zapewniają pobyt bez niezbędnych licencji.

Umowa ma na celu zapewnienie większej liczby gwarancji turystom zagranicznym

Jest to powszechny problem w wielu regionach i musimy spróbować z nim walczyć ”, ogłosił starszy dyrektor sektora turystycznego na wyspach. Dlatego też należy zachować ostrożność przy wynajmowaniu kwater wakacyjnych.

Porozumienie ma na celu zwiększenie przejrzystości w zakresie krótkoterminowego wynajmu mieszkań i pomoc władzom publicznym w regulowaniu tego sektora. Ma także na celu zapewnienie większej liczby gwarancji zagranicznym gościom odwiedzającym Baleary.

Decyzja władz Archipelagu Balearów nie jest pierwszą w tym kierunku w Hiszpanii. Booking.com nawiązał już współpracę z gminami Sewilla i Ibiza, gdzie pojawia się ten sam problem.

READ  Mali oskarża Francję o „porzucenie całej podróży” w walce z dżihadystami w Sahelu

Nielegalne dostawy są naszym głównym wrogiem i nie podlegają negocjacjom. Do tego dochodzą nielicencjonowane hotele, przewodnicy i nielegalne taksówki – zapowiedział członek Zarządu Federacji Stowarzyszeń Obiektu Turystycznego.

Na ten sam temat:

Podróż do Włoch: To miasto będzie opodatkowywać turystów

Podróż do Hiszpanii: Oto 4 miejsca, w których można cieszyć się słońcem zimą