Odnośnie.  Egipt – Demokratyczna Republika Konga w Pucharze Narodów Afryki 2024: Lionel Mbasi, bramkarz RAF i mistrz Konga, który wyeliminował faraonów!  Jeszcze raz przeżyj finałową ósemkę

Odnośnie. Egipt – Demokratyczna Republika Konga w Pucharze Narodów Afryki 2024: Lionel Mbasi, bramkarz RAF i mistrz Konga, który wyeliminował faraonów! Jeszcze raz przeżyj finałową ósemkę

Egipt był jednym z krajów rywalizujących o ostateczne zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki. Siedmiokrotnie koronowani w swojej historii Faraonowie, którzy zakwalifikowali się do finału ostatniej edycji, Pucharu Kontynentalnego nie zdobyli od 2010 roku. Dlatego nie mieli zamiaru zawieść w niedzielę 28 stycznia w ósmym finale przed zawodnikami reprezentacji Demokratów. Republika Konga.

DRK na kwartały!

Kongijczyk pokonał Egipcjan w końcówce meczu, który wydawał się beznadziejny. O losie tej bardzo zaciętej konfrontacji zadecydowały rzuty karne pomiędzy dwoma bramkarzami. Demokratyczna Republika Konga zmierzy się z Gwineą w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki. Dziękujemy za śledzenie tej transmisji na żywo i do zobaczenia wkrótce!

Teraz kolej Mbasiego na rehabilitację DRK!

Mostafa Mohamed strzela obok bramki

120+4'. Kary!

O losach meczu zadecydują rzuty karne. Dogrywka przypominała drugą połowę, bez wielu okazji z obu stron.

118'. Tragiczna końcówka meczu

Demokratyczna Republika Konga nie może martwić Egiptu. Pantery postępują bardzo chaotycznie w starciu z faraonami, którzy bardzo dobrze bronią się w dziesięcioosobowej drużynie.

111'. Wyjście Elneny’ego

Pomocnik Arsenalu ustępuje Mohannadowi Lashinowi.

106'. Apel i zagrożenie dla egipskiej klatki.

Kongo wznowi mecz mocnym uderzeniem po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony. Piłka minęła całą obronę bez złapania i wylądowała na lewo od bramki Gabaskiego.

105+2'. Pół dodatkowego czasu.

Ten pierwszy okres był szczególnie naznaczony czerwoną kartką dla Egiptu. Przewaga liczebna DRK nie została jeszcze odczuta.

98'. Niecelny rzut wolny

Rzut wolny wykonany przez Masuaku leci nad klatką.

96'. Egipski błąd winny

Mohamed Hamdy otrzymuje drugie ostrzeżenie i wyrzucony z boiska po złym zagraniu z Simonem Panzą. Napięcie między obiema grupami rośnie. Egipt będzie musiał w dalszym ciągu zajmować niższą pozycję liczbową.

91'. Początek dogrywki

Nadgodziny rozpoczynają się za pół godziny. Czy wystarczy, aby zespoły znalazły błąd?

90+6'. Akcesoria!

Pod koniec spokojniejszej drugiej połowy żadna z drużyn nie była w stanie przejąć kontroli nad drugą. Wynik ten oznacza czwarty z rzędu remis (w regulaminowym czasie) Egiptu i Demokratycznej Republiki Konga w rozgrywkach. W ciągu najbliższych 30 minut będą musieli podjąć między sobą decyzję, a jeśli te dwa wybory ponownie się zneutralizują, zostaną ukarani rzutami karnymi.

READ  Postacie do naśladowania i wyzwania dla VIP-ów z Hauts-de-France

90+5'. Róg dla Egiptu

Attia dobrze atakuje na lewym skrzydle Kongijczyka, blokuje jego dośrodkowanie i wychodzi poza boisko. Rzut rożny nic nie da.

90'. Ostatnia zmiana w Egipcie.

Autor bardzo dobrego meczu, Sayed Zizou, oddaje swoje miejsce Mostafie Fathi. Zmiana ta następuje po zmianie w Demokratycznej Republice Konga, która zastąpiła Wessę napastnikiem Stuttgartu Silasa.

85'. Egipt traci wielką szansę

Po przewadze na linii bramkowej i dobrym dośrodkowaniu Sayeda Zizou w strefie kongijskiej, nowicjusz, Mahmoud Hamadeh, przeszedł do sytuacji sam na sam. Brakuje mu jednak kontroli i nie może oddać strzału, który z pewnością zakończyłby się głęboko.

79'. Zmiana dla Demokratycznej Republiki Konga

W miejsce Bickela wraca Aaron Cipolla, a trener Sebastien Desabre szuka rozwiązań ofensywnych.

76'. Nowa przerwa

W tym półroczu czas ugasić pragnienie. Przez kilka minut gra była chaotyczna i toczyła się w niewłaściwym tempie.

65'. Wyjdź z Bakambu i Batubinsiki

Były napastnik Olympique Marsylia i obrońca Saint-Etienne zostali zastąpieni przez Inongę i Simona Panzę.

62'. Świetne egipskie dzieło

Mohamed Hani znajduje Sayeda Zizou na skraju pola karnego i podaje dobre podanie do Fathi. Egipski napastnik uderza Mbassiego, który ratuje swoją drużynę.

55'. Mbembie niewiele brakuje do zdobycia gola

Obrońca OM otrzymał bardzo dobry rzut rożny w sam środek pola karnego, ale jego główka wylądowała kilka centymetrów nad bramką.

53'. Świetna kongijska szansa

Pantery szybko opuszczają swój obóz i znajdują Elię, który wysyła dobre podanie w obszar do Bakambu. Jest w dobrej pozycji, ale nie odbija piłki na tyle, by poleciała na sześć metrów.

52'. Trezeguet tęskni za sobą

Egipski napastnik dobrze spisał się przy wejściu na pole karne, potknął się o dywan i posłał piłkę prosto do bramki.

49'. Dobra interwencja Gabaskiego

Po zgrabnym i precyzyjnym dośrodkowaniu Elii egipski bramkarz dobrze odczytuje trajektorię i wybija piłkę ręką.

READ  bezpośrednio. Elżbieta II pojawia się na balkonie Pałacu Buckingham, a tłum wiwatował królowej przez 70 lat jej panowania

46'. Niebezpieczny rzut wolny dla Demokratycznej Republiki Konga

Arthur Masuaku posyła dobre dośrodkowanie w pole karne, ale egipska obrona wybija piłkę na rzut rożny. Rzut rożny nic nie da

46'. Wznów mecz.

Kongijczycy trzymają się tego drugiego aktu. Przed rozpoczęciem meczu Al-Futuh ustąpił miejsca Mohamedowi Hamdy’emu.

45+6'. Koniec pierwszej połowy w San Pedro!

Po żywiołowym pierwszym okresie Egipt i Demokratyczna Republika Konga odbijają się i potwierdzają, że wyprzedzenie rywali jest trudne. Kongijczycy ogólnie dominowali, ale drużyna północnoafrykańska broniła się dobrze, solidnie.

45+1'. Egipskie wyrównanie!

Mustafa Mohamed wykorzystuje rzut karny strzałem w lewą stronę Mbasiego.

45'. Rzut karny dla Faraonów

W akcji następującej po rzucie wolnym Mohameda Batubinsika broni dośrodkowania w powietrzu, ale uderza łokciem Hegaziego. Po sprawdzeniu VAR sędzia ustala punkt karny.

41'. Szybka reakcja Egiptu

Podopieczni Rui Vitorii dostają dobry rzut wolny w obozie przeciwnika. Mustafa Mohamed blokuje go i oddaje niebezpieczny strzał, który zostaje zablokowany przez kongijską obronę.

37'. Gol DRK!

Kongijczyk otworzył wynik dzięki Wessie. Zawodnik Brentford wykorzystuje szybkie uderzenie w pole karne i dośrodkowanie Hegazy'ego, które trafia do własnej siatki. Elijah jest na linii bramkowej i musi tylko wybić piłkę, zanim przekroczy linię bramkową.

36'. Egipski rzut wolny

Faraonowie w końcu mieli okazję niepokoić DRK, ale niechlujny rzut wolny trafił prosto w rękawice Mbasiego.

31'. Nowa przerwa

Zespoły zatrzymują się na chwilę, aby nawodnić się w obliczu upału Wybrzeża Kości Słoniowej.

30'. Ahmed Hegazy uderza!

Egipski kapitan daje z siebie wszystko. Kiedy Eliasz zostaje ponownie przytłoczony, obrońca rzuca się, aby odeprzeć niebezpieczeństwo, i upada na ziemię. Budzi się zły.

23'. Kongijczycy zbliżają się do otwarcia rejestracji

Mężczyźni w bluzach stali się bardziej pilni. Po dobrej rekonwalescencji w obozie przeciwnika Elia doskonale się skonsolidował, ale oddanie strzału zajęło dużo czasu. Spójnej egipskiej obronie udało się temu zapobiec.

21'. Nowa szansa dla Demokratycznej Republiki Konga

Bongonda, który opuścił pole karne, wykonał dobry rzut wolny na prawo od pola karnego Al-Masry’ego. Dobre dośrodkowanie, ale odwrócone, ten sam Bongonda nie opiera się wystarczająco o piłkę i uderza ją górą.

READ  W Kanadzie aresztowano trzech Hindusów za udział w zabójstwie przywódcy sikhijskiego

16'. Kongijski rzut wolny

Ciekawa sytuacja na 25 metrach Yuan Wesa próbował szczęścia, ale posłał batem w ścianę.

15'. Zacięta walka w obozie faraonów

Na lewej stronie egipskiej połowy boczny obrońca Masuaku wykorzystuje wielką energię, aby otaczać obrońców przeciwnika i podawać dośrodkowania. Za każdym razem jest dobrze powstrzymywany przez mieszkańców Afryki Północnej.

8'. Świetna szansa dla Egiptu!

Kapitan drużyny narodowej Afryki Północnej Ahmed Hegazy po wspaniałym dośrodkowaniu Marwana Attii głową skierował się z bliskiej odległości, ale jego strzał minął bramkę.

6'. Hamdi Fathi nie trafia głową

Pięknym płynnym podaniem w pole karne dobrze ustawiony praworęczny napastnik wygrał, ale oddał strzał daleko w lewo od kongijskiej bramki.

4'. Rytmiczny początek meczu

Możliwości płyną w obu kierunkach. Po wielkim błędzie Elii Egipcjanie weszli w pole przeciwnika i posłali dośrodkowanie, które przechwycił Mbasi.

2'. Pierwszy rzut wolny i pewna szansa na zwycięstwo

Egipt zdobył ciekawy stały fragment gry po długim okresie posiadania piłki, który rozpoczął się od rozpoczęcia meczu. Rzut wolny wykonany pośrednio nic nie daje. Kontratak Kongijczyków był imponujący, a Meshack Ilija stojący naprzeciw Gabaskiego zupełnie spudłował. Piłka przelatuje nad jego klatką.

Start meczu o godzinie 21:00!

Dziś wieczorem Egipcjanie rozpoczęli działania wojenne na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wyzwaniem dla obu drużyn będzie zakwalifikowanie się, w odróżnieniu od fazy grupowej, bez remisu, który tym razem zakończy się rzutami karnymi.

20:55: Odtwarzane są dwa hymny

Melodie „My Country (Homeland), My Country, My Country” i „Congolese First” rozbrzmiewają kolejno na Estadio Laurent Bouco w San Pedro.

20:30 Formacja obu drużyn!

Obie wybrane drużyny zagrają w klasycznym ustawieniu 4-3-3. Mecz będzie sędziował południowoafrykański Tom Abujaili.

20:15 Witamy wszystkich na tej transmisji na żywo!

Śledź mecz pucharowy Pucharu Narodów Afryki Egipt – Demokratyczna Republika Konga w tym komentarzu na żywo.