Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump obiecuje „rozpocząć największą operację deportacyjną w Ameryce”

Trump obiecuje „rozpocząć największą operację deportacyjną w Ameryce”

Donald Trump przemawia na wiecu wyborczym przed klubem Republikanów w Las Vegas w stanie Nevada, 27 stycznia.
Rhondę Churchill/Reuters

„Złe porozumienie w sprawie granicy jest znacznie gorsze niż brak porozumienia!” – napisał wielkimi literami były prezydent Stanów Zjednoczonych w swojej sieci „Social Truth”.

W sobotę Donald Trump potwierdził swój sprzeciw wobec projektu porozumienia w sprawie imigracji, które Joe Biden próbuje negocjować z Republikanami w Kongresie USA, a które według prezydenta Demokratów pozwoli mu zamknąć granicę z Meksykiem. „Złe porozumienie w sprawie granicy jest znacznie gorsze niż brak porozumienia!”– napisał wielkimi literami w swoim portalu społecznościowym faworyt Republikanów w wyborach prezydenckich w 2024 r.

Joe Biden ma nadzieję przekonać wybranych przez Republikanów urzędników do poparcia jego ustawy o kontrolowaniu nielegalnej imigracji na granicy z Meksykiem – kwestia, która zaczęła wyłaniać się jako jeden z głównych tematów kampanii prezydenckiej. Donald Trump potwierdził w sobotę podczas swojej kampanii wyborczej w Las Vegas w stanie Nevada (zachodnia część kraju) istnienie takiego zjawiska „100% prawdopodobieństwo poważnego ataku terrorystycznego w Stanach Zjednoczonych”. Dokonali tego ludzie, którzy przekroczyli granicę z Meksykiem.

Były prezydent wypaczył projekt Joe Bidena i po raz kolejny obiecał to zrobić „Rozpoczęcie największej operacji deportacyjnej w Ameryce”, wśród wiwatów publiczności. Joe Biden udając się w sobotę do Karoliny Południowej (na południowy wschód) bronił tekstu, podkreślając, że tak „Jako prezydent udzieli nadzwyczajnego upoważnienia do zamknięcia granicy”. Dopóki sytuacja nie zostanie opanowana. „Gdyby ten tekst obowiązywał dzisiaj, granice zostałyby natychmiast zamknięte, a sprawa zostałaby szybko rozwiązana”.Upierał.

Twój ton stał się twardszy

Ustępujący prezydent, który stara się o drugą kadencję, przechwalał się w piątek „Najtrudniejszy i najsprawiedliwszy zestaw reform, jakie podjęliśmy w naszym kraju, aby zabezpieczyć granice”.. Joe Biden zgodził się zaostrzyć swój ton w sprawie imigracji, mając nadzieję, że Republikanie, którzy powiązali te dwie kwestie, dadzą zielone światło nowemu programowi kluczowej pomocy wojskowej dla Ukrainy.

READ  Donald Trump ma silną pozycję w republikańskich prawyborach w obliczu mnożenia się nominacji

Jednak spiker Izby Reprezentantów Partii Republikańskiej Mike Johnson ostrzegł, że jakiekolwiek głosowanie w sprawie nowego finansowania Ukrainy pozostanie status quo „poroniony”. Donald Trump uczynił imigrację głównym tematem swojej kampanii na rzecz odzyskania Białego Domu w 2025 r. i wykorzystuje swoje wpływy wśród Republikanów, aby blokować jakiekolwiek porozumienie w sprawie Ukrainy.