Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Utykający Christopher Nkunku zdaje egzaminy

Trening francuskiej drużyny miał się zakończyć we wtorkowy wieczór, w deszczu w Clairefontaine, kiedy Christopher Nkunku doznał kontuzji lewej nogi w kontakcie z Eduardo Camavingą. Być może prawdziwa usterka dnia. Nie mogąc wznowić gry, 25-letni napastnik z Lipska opuścił boisko kulejąc i krzywiąc się po tym, jak Didier Deschamps usłyszał od niego. Oznaką natężenia bólu i być może lekkiego niepokoju jest to, że przechodzi badania.

Przybywając do lasu Rambouillet w poniedziałek, wyruszą w południe na 22. Mistrzostwa Świata i dalej do Doha, gdzie wczesnym wieczorem zatrzymają się w kurorcie Messila, który będzie ich jedynym noclegiem na czas zawodów. Nawet jeśli jest tylko dwanaście minut drogi od ich boiska treningowego, stadionu Jassim bin Hamad, siedziby klubu Al Sadd, reprezentacja Francji zadowoli się krótką sesją we wtorkowy wieczór za murami swojego domu. Hotel, 20:30 czasu lokalnego (18:30 w Paryżu).

Benzema i Varane są daleko od celu

Potem wszystko potoczy się bardzo szybko, ponieważ The Blues będą mieli tylko pięć dni treningów, aby przygotować się do meczu, który odbędzie się w następny wtorek przeciwko Australii (20:00) na South Stadium. A ponieważ liczy się każda sesja treningowa, uważnie śledziliśmy ostatnią sesję Clairefontaine. To było lekkie, powiedział Didier Deschamps, ale nawet lekkie, było bardzo długie i bardzo intensywne w drugiej połowie (10 na 10 przeciwników na małej przestrzeni), dla Karima Benzemy i Raphaela Varane’a, którzy pozostali na boisku do końca. Wszystko było zaplanowane, ale na tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji przez The Blues obaj gracze byli daleko od celu.

Karim Benzema w rozmowie z Kylianem Mbappe we wtorek w Clairefontaine. (Fougier / Zespół)

Rozdając autografy i robiąc sobie półgodzinne selfie z innymi Bluesami, Złota Piłka dla blisko 250 zaproszonych kibiców zrobiła długą rozgrzewkę tuż przed opuszczeniem stadionu w towarzystwie trenera fizycznego Cyrila Monka. Varane został trochę dłużej, czas potrzebny na bieganie, ale bez dośrodkowywania piłki i bez wywierania zbyt dużego nacisku na ścięgna podkolanowe, które potrzebują każdego dnia, aby naprawdę się zagoić.

READ  Pięciu graczy znajduje się w kwarantannie po pozytywnym przypadku COVID-19